Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

   14 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 28 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Niech miesiąc październik jednoczy nas na wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcam także do prywatnego odmawiania tej wyjątkowej modlitwy Kościoła jaką jest różaniec i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Pamiętajmy proszę, że różaniec zbliża do Boga i wyprasza wiele łask od Boga. Umiejmy się zatrzymywać w naszej drodze życia, aby widzieć sprawy Boże, sprawy ducha i naszego wiecznego życia.

3. Kolejna Polska msza święta będzie:

- BALLYMAHON  - 11 LISTOPAD - GODZ. 1.00 PM (14.00)

- ATHLONE - Niedziela za dwa tygodnie - 28 PAŹDZIERNIK - GODZ. 4.00 PM (16.00)

- ATHLONE - 1 LISTOPADA - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

POLSKA MSZA ŚWIĘTA - GODZ. 6.00 PM (18.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

TYLKO ATHLONE_________________________________________________________________

4. Składam serdeczne słowa podziękowań dla osób, które przygotowały ciasto na spotkanie pożegnalne z księdzem Irlandzkim, które odbyło się 04 Października. Bóg zapłać za dar solidarności i wspólnej obecności oraz pomoc w przygotowaniu ciasta na to spotkanie. Jeszcze raz Bóg zapłać za dar zaangażowania i dar pięknego świadectwa o naszej polskiej społeczności.

5. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Już dziś informuję o tym wydarzeniu i serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy. Proszę także o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Wraz z innymi duszpasterskimi ośrodkami będziemy przygotowywać wspólny posiłek, kanapki, ciasto, sałatki itd. Proszę więc o kontakt ze mną najpóźniej do dnia 11 listopada w sprawie zaangażowania się w pomoc w organizacji tego wydarzenia i przygotowanie tego spotkania.

Zaplanujmy proszę nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu i tym spotkaniu naszej polskiej społeczności wraz z Biskupem naszej Diecezji i innymi księżmi irlandzkimi gdzie są polskie msze święte. Proszę o zaangażowanie w ten nasz pierwszy szczególny jubileusz duszpasterstwa.  JUBILEUSZ 10 - LECIA DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI

 18 LISTOPAD -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

 6. Od około 2 tygodni w Athlone przebywa dwóch bezdomnych polaków, którzy wcześniej mieszkali w Longford.  Można ich spotkać przy Golden Island Shopping Centre.  Pomoc takim osobom nie jest łatwa, ale trzeba naszej solidarności z nimi. Proszę idąc na zakupy zatrzymajmy się na chwilę i porozmawiajmy z nimi. Oni żebrzą ale tak chcą żyć obecnie. Proszę także o niedawanie im jakichkolwiek pieniędzy. Kupmy im coś do jedzenia czy herbatę bo jest już zimno, ale przede wszystkim rozmawiajmy z nimi. Nie są agresywni czy wulgarni. To zagubieni młodzi ludzie i ich styl życia to ich osobisty wybór.

W konkretnej rozmowie ze mną poprosili mnie o pomoc w wynajęciu pokoju, aby mogli zacząć coś nowego. Obiecali płacić za pokój itd. Wobec powyższego proszę o kontakt osobisty ze mną, gdyby ktoś wiedział, że jest możliwość zakwaterowania ich gdzieś tymczasowo. Potrzeba naszej pomocy, ale potrzeba także naszej mądrości w pomocy takim ludziom. Dla jednego z nich jest także potrzebna praca, wiec gdyby ktoś wiedział, że może być przyjęty do jakiejś pracy proszę także o taką informację osobiście do mnie. Pismo Święte uczy nas pomocy mądrej i rozważnej. Jeszcze raz proszę nie dawajmy im pieniędzy, dajmy rozmowę, dajmy kubek ciepłej herbaty czy zupy i pomódlmy się za nich.

7. Rodzicom ochrzczonego dziecka gratuluję cieszenia się nowym życiem w ich wspólnocie domu rodzinnego i dziękuję za piękne świadectwo wiary, jakie dają swoim życiem. Bądźcie proszę dalej osobami złączonymi z Bogiem, bo życie przy Bogu to życie spełnione i życie bogate w momenty spotkań i budowania ciągle nowych pięknych relacji.

Składam także życzenia Kasi i Błażejowi w ich rocznicę zawarcia Sakramentu małżeństwa. Byli pierwszymi, którym spisywałem dokumenty do ślubu. Dziś mają swój czas rocznicy i cieszenia się życiem dwojga swoich dzieci. Bóg zapłać Wam za świadectwo wiary i wspólnotę Waszego dobrego domu. Idźcie proszę dalej i niech Boże błogosławieństwo Was prowadzi i umacnia.

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

* MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI NASZEJ POLSKIEJ SPOŁECZNOŚCI, NASZYCH RODZIN I W NASZYCH OSOBISTYCH INTENCJACH

Film z YouTube

 
 

********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON  / LONGFORD  - 07 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 27 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Niech miesiąc październik jednoczy nas na wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcam także do naszego prywatnego odmawiania tej wyjątkowej modlitwy Kościoła jaką jest różaniec i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Różaniec zbliża do Boga i wyprasza wiele łask, tym którzy tę modlitwę odmawiają.

3. Kolejna Polska msza święta będzie za dwa tygodnie - 21 PAŹDZIERNIKA:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

4. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Już dziś informuję o tym wydarzeniu i serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy.

JUBILEUSZ 10 - LECIA NASZEGO DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI -

18 LISTOPAD -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

TYLKO LONGFORD_________________________________________________________________

5. W związku z pewnymi przygotowaniami do tego wydarzenia zapraszam radę duszpasterską oraz chór z Longford na krótkie spotkanie po mszy świętej. Spotkanie będzie w zakrystii zaraz po skończonej modlitwie różańcowej.

____________________________________________________________________________________

6. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*


Film z YouTube


 

***************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE 23 WRZESIEŃ 2018

1. Dziś 25 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Zbliża się miesiąc październik, w którym w szczególny sposób pamiętamy o modlitwie różańcowej. Tradycyjnie po mszy świętej w języku polskim będziemy wspólnie modlić się na różańcu przy wystawionym Najświętszym Sakramencie za nasze rodziny, naszą polską społeczność na emigracji i za naszych bliskich zmarłych.

Zachęcam także do prywatnego odmawiania różańca - wyjątkowej modlitwy Kościoła.

3. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA TYM RAZEM ZA 3 TYGODNIE GDYŻ WRZESIEŃ NA 5 NIEDZIEL i BĘDZIE: 14 PAŹDZIERNIKA:   

-BALLYMAHON  - 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE - 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

4. W dniu 04 Października o godz. 19.30 tutaj w Athlone w BOUNTY będzie pożegnanie Fr. Turlough Baxter - księdza irlandzkiego, który odszedł do parafii Kilashee. Wspólnota Irlandzka zaprasza nas serdecznie do bycia razem w tym wydarzeniu i spotkaniu. Jeszcze raz kieruję zatem prośbę od naszego proboszcza Fr. Declana, aby kilka osób przygotowało ciasto na ten wieczór spotkania i pożegnania. Proszę wiec o kontakt osoby, które są w stanie upiec jedno ciasto i dostarczyć je do kancelarii w dniu 04 października. Bóg zapłać za ten dar i zaangażowanie się w prośbę skierowaną do naszej polskiej społeczności.

6. Rodzicom dziś ochrzczonych dzieci życzę cieszenia się darem nowego życia w ich rodzinie oraz życzę Bożych darów i łask pomagających żyć pięknie i twórczo. Niech Bóg błogosławi Waszej wspólnocie rodzinnego domu i pomaga Wam odkrywać piękno dobrej obecności i piękno naszych ludzkich serc złączonych przez wiarę z Bogiem.

6. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski  

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

Film z YouTube

 

********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

 16 WRZESIEŃ 2018

1. Dziś 24 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Zbliża się miesiąc październik, w którym w szczególny sposób pamiętamy o modlitwie różańcowej. Tradycyjnie po mszy świętej w języku polskim będziemy wspólnie modlić się na różańcu przy wystawionym Najświętszym Sakramencie za nasze rodziny, nasza polską społeczność na emigracji i za naszych bliskich zmarłych. Zachęcam także do prywatnego odmawiania różańca - wyjątkowej modlitwy Kościoła.

3. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA TYM RAZEM ZA 3 TYGODNIE GDYŻ WRZESIEŃ NA 5 NIEDZIEL BĘDZIE: 07 PAŹDZIERNIKA:   

-CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

4. W niedzielę 07 PAŹDZIERNIKA w czasie mszy św. będziemy się modlić w intencji ROMKA BAGIŃSKIEGO, który rozpoczyna terapię leczenia komórkami macierzystymi. Jako polska społeczność chcemy także wspomóc naszego rodaka i osobę tworzącą nasze polskie duszpasterstwo darem wsparcia materialnego. Po mszy świętej 07 PAŹDZIERNKA będą zbierane ofiary na pomoc w jego dalszym leczeniu. Bóg zapłać za ten dar serca i włączenie się w naszą akcję solidarności, pomocy i wrażliwości naszych serc.

5. Nowożeńcom z naszego duszpasterstwa, którzy w dniu wczorajszym zawarli sakrament małżeństwa: Marcie i Dawidowi w imieniu całej naszej polskiej społeczności składam najlepsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej. Dziękuję Wam także drodzy młodzi za piękne Wasze świadectwo życia, trwanie w naszej polskiej społeczności i świadectwo Waszej wiary. Niech Bóg błogosławi Waszej miłości i obdarza Was  swoimi łaskami. Szczęść Boże na nowy Wasz czas wspólnej już drogi życia.

6. Rodzicom dziś ochrzczonego dziecka (dzieci)  życzę cieszenia się darem nowego życia w ich rodzinie oraz życzę Bożych darów i łask pomagających żyć pięknie i twórczo. Niech Bóg błogosławi Waszej wspólnocie rodzinnego domu i pomaga Wam odkrywać piękno dobrej obecności i piękno naszych ludzkich serc złączonych przez wiarę z Bogiem.

6. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski

 ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

Film z YouTube