Ogłoszenia

Duszpasterstwo Polskie St, Mary’s Church, Athlone,

Fr. Krzysztof Przanowski – phone: 0862586603

email kprzanowski@gmail.com www. duszpasterstwowathlone.org  

W sierpniu polska msza święta będzie odprawiona w:

 

·        CARRICK-ON-SHANNON - NIEDZIELA 19 SIERPNIA - GODZ. 2.00 PM (14.00)

·        LONGFORD - NIEDZIELA 19 SIEPRNIA -  godz. 5.00 PM. (17.00)

 

********************************************************** 

·        ATHLONE - SOBOTA 25 SIERPNIA - GODZ. 6.00 PM (18.00)  

 

·   Spowiedź odbywa się zawsze 30 minut przed mszą świętą w jęz. polskim

************************************************************ 

NIEDZIELA 26 SIEPRNIA 2018 ROKU

WYJAZD NA MSZĘ SWIĘTĄ Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA DO DUBINA 

·    MSZA ŚWIĘTA W PHOENIX PARK  3.00 PM (15.00) 

Zapraszam do wspólnej modlitwy:

Ks. Krzysztof Przanowski - Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube


*****************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -ATHLONE 22 LIPIEC 2018

1. Dziś 16 niedziela zwykła. 

2. Dziękuję wszystkim za udział w pielgrzymce na Górę Św. Patryka. Bóg dał nam dobrą pogodę a przede wszystkim dar wspólnoty i modlitwy w naszych osobistych intencjach. Bóg zapłać za dar pięknej obecności i piękne świadectwo budowania relacji z Bogiem  i bliźnimi. Ponadto wspólnota Irlandzka tutaj z Athlone składa naszej polskiej społeczności podziękowanie za wspólne pielgrzymowanie i dar integracji oraz modlitwy i bycie razem w czasie pielgrzymiej drogi. 

3. Msza święta z udziałem papieża Franciszka w Dublinie będzie w dniu 26 sierpnia o godz. 3.00 (15.00). Wyjazd z Athlone wspólnymi busami będzie o godz. 08.30 rano. Samochody będzie można zostawić na parkingu obok szkoły St. Mary's. Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 08.15 rano na parkingu Fair Green w Athlone naprzeciwko szkoły St. Mary's. Opłata na pokrycie kosztów transportu to 10 euro od osoby.

4. Z racji wakacyjnej przerwy w sierpniu Polska Msza Święta będzie::

- 19 SIERPNIA - LONGFORD - GODZ. 5.00 PM (17.00)  

- 25 SIERPNIA ( SOBOTA)  O GODZ. 6.00.PM (18.00) ATHLONE, ST. MARY'S CHUCH

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

5. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych dziś po mszy świętej będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i nasza wspólna modlitwa o bezpieczeństwo w czasie podróży. W czasie poświęcenia pojazdów można złożyć drobną ofiarę i otrzymać pamiątki do samochodu oraz breloczki do kluczy. Proszę kierowców aby po mszy świętej zgromadzili się przy swoich pojazdach.

6. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która będzie w marcu 2019 roku  zapraszam do indywidualnego kontaktu w najbliższym czasie.  Na pewno nasza pielgrzymka się odbędzie gdyż mamy juz na dziś  niezbędna liczbę osób chętnych na ten wyjazd. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej duszpasterstwa w zakładce wydarzenia.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

____________________________________________________________________________

MODLITWA ZA KIEROWCÓW I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW MECHANICZNYCH

___________________________________________________________________________

 

Ks. Krzysztof Przanowski - (Duszpasterz Polaków w Diecezji )

 

 

***************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

08 LIPIEC 2018

1. Dziś 14 niedziela zwykła. 

2. Msza święta z udziałem papieża Franciszka w Dublinie będzie w dniu 26 sierpnia o godz. 3.00 (15.00). Wyjazd z Athlone wspólnymi busami będzie o godz. 08.30 rano. Samochody będzie można zostawić na parkingu obok szkoły St. Mary's - to zaledwie kilka minut pieszo od kościoła St. Mary's w Athlone. Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 08.15 rano na parkingu Fair Green w Athlone. Parking jest zaraz za światłami po lewej stronie jadąc do kościoła St. Mary's. W wyjeździe bierze udział 75 osób. Grupa z naszego duszpasterstwa jest już zarejestrowana i zgłoszona.

 Opłata na pokrycie kosztów transportu to 10 euro od osoby.

TYLKO BALLYMAHON ___________________________________________________________

2A W miesiącu sierpniu nie będzie polskiej mszy świętej tutaj w Ballymahon.

W sierpniu polska msza św. będzie w Longford w trzecią niedzielę miesiąca 19 sierpnia o godz. 5.00 PM (17.00). Polska msza święta w Ballymahon będzie 09 września o godz. 1.00 PM (13.00)  

2B Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych dziś po mszy świętej  będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i nasza wspólna modlitwa o bezpieczeństwo w czasie podróży. W czasie poświęcenia pojazdów można złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać pamiątki: breloczki do kluczy, różaniec misyjny, obrazki._____________________________________________

3. Kolejna Polska Msza Święta w Athlone będzie 22 Lipca:

- ATHLONE - GODZ. 4.00 PM (16.00)  

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych po mszy świętej za dwa tygodnie w Athlone będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i nasza wspólna modlitwa o bezpieczeństwo w czasie podróży. W czasie poświęcenia pojazdów można będzie złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać pamiątki: breloczki do kluczy, różaniec misyjny, obrazki.

4. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która będzie w marcu 2019 roku  zapraszam do indywidualnego kontaktu po mszy świętej lub w tygodniu przy parafii St. Mary's w Athlone. Zgłoszenie uczestnictwa w pielgrzymce do 15 Lipca da pewność, ze koszty pielgrzymki nie będą wyższe niż obecna cena podana przez Biuro Podróży Misja Travel.

6. W najbliższa sobotę udajemy się z pielgrzymkę na Górę Św. Patryka. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki na parkingu przy Croagh Patrick ok. godz. 10.30 rano. O godz.. 11.00 wspólne wejście na górę, msza święta na górze w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Jeśli pogoda dopisze na zakończenie pielgrzymki będzie spotkanie przy grillu na parkingu. Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚWIĘTEGO PATRYKA - SOBOTA 14 LIPCA - GODZ. 10.30 RANO - SPOTKANIE WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA PARKINGU PRZY CROAGH PATRICK.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

____________________________________________________________________________

BALLYMAHON

MODLITWA ZA KIEROWCÓW I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW MECHANICZNYCH

___________________________________________________________________________

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

 (Duszpasterz Polaków w Diecezji )

Film z YouTube


*******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON/LONGFORD

01 LIPIEC 2018

1. Dziś 13 niedziela zwykła.  

2. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r.  Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin.  

 Wyjazd z Athlone wspólnymi busami będzie o godz. 08.30 rano. Samochody będzie można zostawić na parkingu obok szkoły St. Mary's - to zaledwie kilka minut pieszo od kościoła St. Mary's w Athlone. Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 08.15 rano na parkingu Fair Green w Athlone. Parking jest zaraz za światłami po lewej stronie jadąc do kościoła St. Mary's. W wyjeździe bierze udział 77 osób. Grupa już jest zarejestrowana i zgłoszona. Opłata na pokrycie kosztów transportu to 10 euro od osoby.

3. Kolejna Polska Msza Święta będzie 15 Lipca:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych po mszy świętej za dwa tygodnie będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i nasza wspólna modlitwa o bezpieczeństwo w czasie podróży. W czasie poświęcenia pojazdów można będzie złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać pamiątki św. Krzysztofa, breloczki do kluczy lub inne pamiątki do naszych pojazdów.

4. Na stronie internetowej jest informacja oraz plakat o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce w marcu 2019 roku do Ziemi Świętej. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce do 15 Lipca 2018 r. Pielgrzymkę w całości organizuje nam biuro pielgrzymkowe Misja Travel

6. Tradycyjnie raz w roku udajemy się na pielgrzymkę na Górę Św. Patryka. W tym roku wyjazd odbędzie się w sobotę 14 lipca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki na parkingu przy Croagh Patrick ok. godz. 10.30 rano. O godz.. 11.00 wspólne wejście na górę, msza święta na górze w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Jeśli pogoda dopisze na zakończenie pielgrzymki będzie spotkanie przy grillu na parkingu. Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. Rok temu nasza grupa pielgrzymkowa liczyła ponad 50 osób wchodzących na górę a część pozostała na dole służąc nam pomocą w przygotowaniu grilla. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa i wspólnym byciu razem.  PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚWIĘTEGO PATRYKA - SOBOTA 14 LIPCA - GODZ. 10.30 RANO - SPOTKANIE WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA PARKINGU PRZY CROAGH PATRICK.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.  

Ks. Krzysztof Przanowski

Film z YouTube


***************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

24 CZERWCA 2018

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r.  Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin.  Wszystkie szczegóły dla osób zapisanych na wyjazd będą podane na mszy świętej za dwa tygodnie.

3. Kolejna Polska Msza Święta będzie 8 Lipca:

- BALLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżnych po mszy świętej w Ballymahon za dwa tygodnie będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i nasza wspólna modlitwa o bezpieczeństwo w czasie podróży. Po mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. W czasie poświęcenia pojazdów można będzie złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać pamiątki św. Krzysztofa, breloczki do kluczy lub inne pamiątki do naszych pojazdów.

4. Na stronie internetowej jest informacja oraz plakat o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce w marcu 2019 roku do Ziemi Świętej. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce do 15 Lipca 2018 r. Pielgrzymkę w całości organizuje nam biuro pielgrzymkowe Misja Travel. Mamy zagwarantowany lot z Dublina i powrót do Dublina oraz opiekę Biblisty w czasie trwania pielgrzymki. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami na stronie internetowej w zakładce wydarzenia.

6. Tradycyjnie raz w roku udajemy się na pielgrzymkę na Górę Św. Patryka. W tym roku wyjazd odbędzie się w sobotę 14 lipca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki na parkingu przy Croagh Patrick ok. godz. 10.30 rano. O godz.. 11.00 wspólne wejście na górę, msza święta na górze w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Jeśli pogoda dopisze na zakończenie pielgrzymki będzie spotkanie przy grillu na parkingu. Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. Rok temu nasza grupa pielgrzymkowa liczyła ponad 50 osób wchodzących na górę a część pozostała na dole służąc nam pomocą w przygotowaniu grilla. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa i wspólnym byciu razem.  PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚWIĘTEGO PATRYKA - SOBOTA 14 LIPCA - GODZ. 10.30 RANO - SPOTKANIE WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA PARKINGU PRZY CROAGH PATRICK.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube


*******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

 17 CZERWIEC 2018

1. Dziś 11 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r. Zapisy na wyjazd trwają do 24 czerwca.

W wyjeździe mogą brać udział całe rodziny z dziećmi oraz osoby indywidualne. Zachęcam do wspólnego wyjazdu i udziale w tym wielkim wydarzeniu religijnym jakim jest msza święta z papieżem Franciszkiem w dniu 26 Sierpnia 2018 r. Phoenix Park, Dublin. Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin. Koszt wyjazdu to 10 euro od osoby.

3. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na utrzymanie biura duszpasterstwa emigracji polskiej w Warszawie.

Ofiary zebrane od naszej polskiej społeczności:

- CARRICK-ON-SHANNON -

- LONGFORD -

4. Na stronie internetowej jest informacja oraz plakat o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce w marcu 2019 roku do Ziemi Świętej, jeśli będzie grupa minimum 25 osób chętnych do udziału w pielgrzymce.. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce do 15 Lipca 2018 r. Pielgrzymkę w całości organizuje nam biuro pielgrzymkowe Misja Travel.

5. Kolejna polska msza święta będzie za dwa tygodnie 1 Lipca:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

6. Tradycyjnie w lipcu udajemy się na pielgrzymkę na Górę Św. Patryka. W tym roku wyjazd odbędzie się 14 lipca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki na parkingu przy Croagh Patrick o godz. 10.30 rano. O godz.. 11.00 wspólne wejście na górę, msza święta na górze w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Jeśli pogoda dopisze na zakończenie pielgrzymki będzie spotkanie przy grillu na parkingu. Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. SOBOTA 14 LIPCA - GODZ. 10.30 RANO - SPOTKANIE NA PARKINGU I WEJŚCIE NA GÓRĘ ŚW. PATRYKA.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

Film z YouTube

 **********************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

 03 CZERWIEC 2018

1. Dziś tutaj w Irlandii obchodzona jest Uroczystość Bożego Ciała. Dziś Kościół przypomina o realnej i rzeczywistej obecności Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina. Pamiętajmy o częstym przystępowaniu do Komunii Świętej a także spowiedzi świętej, która nas oczyszcza, uzdrawia i umacnia do stawania się świadkami Boga w świecie.

2. Serdecznie pozdrawiam dziś wszystkie dzieci tak licznie zgromadzone na naszej polskiej mszy świętej. Drogie dzieci. Pamiętajcie proszę o radości w waszych młodych sercach. Pamiętajcie także o dobroci oraz pomocy rodzicom, rodzeństwu czy innym. Wszystkim dzieciom, które przyjęły I Komunię Świętą gratuluję wyjątkowego święta oraz życzę na całe życie pięknej drogi przyjaźni z Panem Jezusem, który nam zawsze pomaga i kocha. Naszą przyjaźń z Jezusem umacniamy poprzez codzienną modlitwę i dobre uczynki. Wszystkie dzieci Komunijne otrzymają na zakończenie mszy świętej obrazki komunijne. Niech ten obrazek przypomina Wam drogie dzieci szczególny dzień, w którym po raz pierwszy przyszedł do Waszych serc Pan Jezus pod postacią chleba. Niech Pan Jezus będzie zawsze Waszym najlepszym przyjacielem.  

Dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka będzie mała niespodzianka po skończonej mszy świętej.

3.  Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w najbliższą sobotę 09 Czerwca 2018 roku. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Najpierw będzie wspólna Drogą Krzyżowa na placu przed Bazyliką. następnie przerwa na posiłek, od 14.00 do 15.00 możliwość spowiedzi świętej i o 15.00 uroczysta Msza Święta a po niej spotkanie przy herbacie. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w narodowej pielgrzymce Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock. Dojazd własnymi samochodami na godz. 11.00 i wspólny udział w pielgrzymce.

4. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r. Zapisy na wyjazd trwają do 24 czerwca.

W wyjeździe mogą brać udział całe rodziny z dziećmi oraz osoby indywidualne.

Zachęcam do wspólnego wyjazdu i udziale w tym wielkim wydarzeniu religijnym jakim jest msza święta z papieżem Franciszkiem w dniu 26 Sierpień 2018 r. Phoenix Park, Dublin. Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin.

5. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie biura Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Warszawie. Nasz Koordynator z Dublina skierował listy do wszystkich biskupów placówek polonijnych w celu dokonania raz w roku zbiórki ofiar na utrzymanie tego biura. Otrzymałem zgodę proboszczów naszych duszpasterskich ośrodków na organizację tej zbiórki w ramach tradycyjnej ofiary składanej na tace. Bóg zapłać za złożone ofiary z naszego duszpasterstwa na wyżej wspomniane biuro duszpasterstwa emigracyjnego w Warszawie, które pomaga także nam tworzyć polskie duszpasterstwo tutaj na emigracji.

6. Na stronie internetowej jest już informacja o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce wiosną 2019 roku. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji do 15 Lipca 2018 r. o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce.

Kolejna polska msza święta będzie za dwa tygodnie 17 czerwca:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

CARRICK-ON-SHANNON _______________________________________________________

7. Wszystkie dzieci po skończonej mszy świętej zapraszamy tutaj przed ołtarz aby otrzymały małą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka.

- Nowożeńcom z naszego duszpasterstwa Hannie i Adamowi w imieniu swoim oraz całej naszej polskiej wspólnoty składam najlepsze życzenia. Życzę Wam drodzy nowożeńcy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich darów pomagających Wam w pięknie życia i budowie wspólnoty serc i ducha.. Niech Bóg Was nieustannie otacza swoją opieką i pomaga w codziennej drodze przez życie. Szczęść Boże na Waszą nową drogę życia.

_______________________________________________________________________________

LONGFORD

8. Wspólnota Irlandzka prosi nasza polską społeczność o włączenie się w dzieło Adoracji Najświętszego Sakramentu przez jedną godzinę raz w tygodniu.

8. PO BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE DZIECI i KOMUNIJNE OTRZYMAJĄ PAMIĄTKI  I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Wszystkie dzieci zaraz po mszy świętej zapraszamy na plac przy Katedrze aby otrzymały mała niespodziankę w postaci lodów zamówionych specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Jeszcze raz wszystkim dzieciom życzę radości w sercach i piękna życia oraz  Bożego błogosławieństwa.

_________________________________________________________________

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAMIĄTEK DLA DZIECI PIERWSZOKOMNIJNYCH

___________________________________________________________________

 Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

Film z YouTube

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE 27 MAJ 2018

1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Dziś Kościół przypomina nam o wspólnocie Ojca, Syna i Ducha Świętego. Jest jeden Bóg w trzech osobach - oto prawda i dogmat naszej chrześcijańskiej wiary. Bóg Ojciec nas stworzył, Syn Boży nas odkupił, Duch Święty nas uświęca.

2. Serdecznie pozdrawiam dziś wszystkie dzieci tak licznie zgromadzone na naszej polskiej mszy świętej. Drogie dzieci. Pamiętajcie proszę o radości w waszych młodych sercach. Pamiętajcie także o dobroci oraz pomocy rodzicom, rodzeństwu czy innym. Wszystkim dzieciom, które przyjęły I Komunię Świętą gratuluję wyjątkowego święta oraz życzę na całe życie pięknej drogi przyjaźni z Panem Jezusem, który nam zawsze pomaga i kocha. Naszą przyjaźń z Jezusem umacniamy poprzez codzienną modlitwę i dobre uczynki. Wszystkie dzieci Komunijne otrzymają na zakończenie mszy świętej obrazki komunijne. Niech ten obrazek przypomina Wam drogie dzieci szczególny dzień, w którym po raz pierwszy przyszedł do Waszych serc Pan Jezus pod postacią chleba. Niech Pan Jezus będzie zawsze Waszym najlepszym przyjacielem.  

Dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka będzie mała niespodzianka po skończonej mszy świętej.

3.  Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w dniu 09 Czerwca 2018 roku. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Najpierw będzie wspólna Drogą Krzyżowa na placu przed Bazyliką. następnie przerwa na posiłek, od 14.00 do 15.00 możliwość spowiedzi świętej i o 15.00 uroczysta Msza Święta a po niej spotkanie przy herbacie. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w narodowej pielgrzymce Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock. Dojazd własnymi samochodami na godz. 11.00.

W tym roku po raz pierwszy grupa Polonijna z Navan wyrusza pieszo z Clonmacnois, czyli z naszej Diecezji i przez trzy dni pielgrzymki pieszej będzie zmierzać do Knock, aby tam być na dzień 09 czerwca. Szczegóły w zakrystii gdyby ktoś miał pragnienie wyruszenia w taką trzydniową pieszą pielgrzymkę do Knock.

4. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r. Zapisy na wyjazd trwają do 24 czerwca.

W wyjeździe mogą brać udział całe rodziny z dziećmi oraz osoby indywidualne.

Zachęcam do wspólnego wyjazdu i udziale w tym wielkim wydarzeniu religijnym jakim jest msza święta z papieżem Franciszkiem w dniu 26 Sierpień 2018 r. Phoenix Park, Dublin. Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin.

5. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie biura Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Warszawie. Nasz Koordynator z Dublina skierował list do wszystkich biskupów placówek polonijnych w celu zbiórki ofiar raz w roku na utrzymanie tego biura. Otrzymałem zgodę Fr. Declana - proboszcza naszej parafii na organizację tej zbiórki w ramach tradycyjnej ofiary składanej na tace. Bóg zapłać za złożone ofiary z naszego duszpasterstwa na wyżej wspomniane biuro duszpasterstwa emigracyjnego w Warszawie.

6. Na stronie internetowej jest już informacja o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce wiosną 2019 roku. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji do 15 Lipca 2018 r. o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce.

7. Z powodu mojego wyjazdu z grupą Irlandką na pielgrzymkę do Polski - Śladami Św. Jana Pawła II nie będzie polskiej mszy świętej w dniu 10 czerwca ponieważ nie znalazłem żadnego zastępstwa za mnie w tym dniu. Niestety takie sytuacje mogą coraz częściej się powtarzać z powodu coraz mniejszej liczby polskich księży posługujących tutaj w Irlandii w duszpasterstwie polskim lub angielskim.  

Kolejna Polska Msza Święta w Athlone będzie więc dopiero 24 czerwca o godz. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

8. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

9. Zapraszam teraz do powstania i modlitwy Litanią Loretańską za nasze rodziny i naszą polską społeczność oraz wszystkie dzieci tak licznie dziś zgromadzone na naszej polskiej eucharystii.

10. Po Litanii  odbędzie się obrzęd poświęcenia pamiątek dla dzieci I komunijnych a następnie wyczytane dziecko proszę o podejście do ołtarza po odbiór przygotowanego obrazka.

Po mszy świętej wszystkie dzieci zapraszamy przed Kościół na małą niespodziankę.

_____________________________________________________________________

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAMIĄTEK DLA DZIECI PIERWSZOKOMNIJNYCH

_____________________________________________________________________

 Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

Film z YouTube

*********************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRCK-ON-SHANNON / LONGFORD -

 20 MAJ 2018

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się do Ducha Świętego za nasze rodziny, za naszą polska społeczność na emigracji. Prośmy także Ducha Świętego o mądrość w naszych życiowych decyzjach i codziennej drodze życia. Obecny Rok Duszpasterski jest rokiem Ducha Świętego.

2. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE ZA DWA TYGODNIE 03 CZERWCA

 - CARRICK-ON-SHANNON - GODZ. 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - GODZ. 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

Po zakończeniu Mszy świętej dla wszystkich dzieci będzie przygotowana niespodzianka z racji Dnia Dziecka. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do wspólnej z nami modlitwy w tym dniu.

3. W niedzielę 03 czerwca na godz. 5.00 PM (17.00)  do Longford, St. Mel's Cathedral zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci które przyjęły w tym roku I komunię w swoich strojach komunijnych. Dla dzieci komunijnych przygotowujemy pamiątkę I Komunii św. więc należy do dzisiaj podać imię i nazwisko dziecka oraz datę i Kościół I komunii świętej. Po zakończeniu mszy świętej dla wszystkich dzieci będzie niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu szczególnie modlić się będziemy za dzieci z racji przeżywanego Dnia Dziecka.

4. Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w dniu 09 Czerwca 2018 roku. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Najpierw będzie wspólna Drogą Krzyżowa na placu przed Bazyliką. następnie przerwa na posiłek, od 14.00 do 15.00 możliwość spowiedzi świętej i o 15.00 uroczysta Msza Święta a po niej spotkanie przy herbacie. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w narodowej pielgrzymce Polaków Sanktuarium Maryjnego w Knock. Dojazd własnymi samochodami na godz. 11.00.

W tym roku po raz pierwszy grupa Polonijna z Navan wyrusza pieszo z Clonmacnois, czyli z naszej Diecezji i przez trzy dni pielgrzymki pieszej będzie zmierzać do Knock aby tam być na dzień 09 czerwca. Szczegóły w zakrystii gdyby ktoś miał pragnienie wyruszenia w taką trzydniową pieszą pielgrzymkę do Knock.

5. Duszpasterstwo Polskie organizuje wyjazd na mszę świętą z udziałem papieża Franciszka do Phoenix Park, Dublin w dniu 26 sierpnia 2018 r. Zapisy na wyjazd trwają do 24 czerwca.

W wyjeździe mogą brać udział całe rodziny z dziećmi oraz osoby indywidualne. Dojazd do Athlone własnym samochodem a następnie wspólny wyjazd autokarem na mszę świętą i modlitwę z papieżem Franciszkiem. Powrót w godzinach wieczornych do Athlone i indywidualny powrót do domów. Zachęcam do wspólnego wyjazdu i udziale w tym wielkim wydarzeniu religijnym jakim jest msza święta z papieżem Franciszkiem w dniu 26 Sierpień 2018 r. Phoenix Park, Dublin. Papież odprawi mszę świętą na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin. Proszę drodzy rodacy o modlitwę za nasze rodziny, gdyż dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzeba silnej, mocnej rodziny, która będzie służyć życiu i będzie świadkiem wspólnoty serc i ducha.

6. Za dwa tygodnie ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie biura Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Warszawie. Nasz Koordynator z Dublina skierował list do wszystkich biskupów placówek polonijnych. Otrzymałem zgodę księży proboszczów na organizację tej zbiórki w ramach tradycyjnej ofiary składanej na tace. Uprzejmie więc proszę o złożenie może nieco większej niż zwykle ofiary w tym dniu. To biuro pomaga aby polscy księża pracowali na emigracji i służyli polonii. Bardzo dziękuję za wsparcie materialne tego dzieła służącego przecież nam i naszej emigracyjnej wspólnocie.

7. Na stronie internetowej jest już informacja o naszej kolejnej pielgrzymce z naszego duszpasterstwa, która będzie miała miejsce wiosną 2019 roku. Zapraszam do zapoznania się z programem i podjęcia decyzji w najbliższym czasie o ewentualnym uczestniczeniu w tej pielgrzymce.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

9. Zapraszam teraz do modlitwy Litanią Loretańską za nasze rodziny i naszą polską społeczność oraz za Irlandię przed referendum, aby zwyciężyła troska o życie nienarodzonych.

. Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube