Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

15 KWIETNIA 2018

1. Dziś 3 Niedziela Wielkanocna. Niech 50 dni czasu Wielkanocnej radości uczy nas o Królu życia, który nas odkupił z grzechu pierworodnego i dla nas Zmartwychwstał. Ten czas to także okazja do spowiedzi świętej w okresie wielkanocnym i szukanie szczególnej komunii z dawcą życia i dawcą zbawienia.

  2. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i zaangażowanie w oprawę liturgii w czasie Świąt Wielkanocnych. To piękny drodzy Wasz dar wspólnoty młodej, otwartej i wspierającej się nawzajem w pięknie liturgicznych celebracji. Bóg zapłać za ten dar i taką dojrzałą postawę serc.

3. W najbliższą sobotę 21 Kwietnia udajemy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. W tym roku mija 160 lat od objawień Maryjnych w tym miejscu. Zapewniam o modlitwie naszej grupy pielgrzymkowej w intencji naszej polskiej społeczności emigracyjnej.  W naszej corocznej pielgrzymce modlitwą szczególnie ogarniamy nasze rodziny i prosimy dla nich o potrzebne łaski i dary od Boga. Zachęcam, aby trwać z nami duchowo gdy będziemy w Lourdes i o godz. 21.00 połączyć się z nami w modlitwie odmawiając np. jedną dziesiątkę różańca świętego.

4. Przy ołtarzu jest specjalny koszyczek z kartkami na których możemy wypisać nasze intencje modlitewne, które zostaną przesłane do Dublina na Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce w sierpniu tego roku. Na zakończenie tego spotkania przybędzie do Irlandii papież Franciszek. Planuję organizację wspólnego wyjazdu z naszego duszpasterstwa na uroczystą eucharystię, którą odprawi papież w Phoenix Park, Dublin, 26 sierpnia 2018 roku. Pomyślmy o tym wydarzeniu i do połowy czerwca należy zgłosić chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Mogą jechać na tę mszę świętą osoby indywidualne oraz całe rodziny z dziećmi. Bilety wstępu są darmowe. Pokrywamy jedynie koszty wyjazdu więc zachęcam całe rodziny aby poszukać czasu na to wyjątkowe wydarzenie i mszę świętą z papieżem Franciszkiem.  

5. W dniu 28 Kwietnia w Athlone będzie Bierzmowanie grupy dorosłych z naszego duszpasterstwa. Dziś po mszy świętej w Longford będzie spotkanie z osobami przystępującymi do tego Sakramentu.

6. Wychodząc z Kościoła możemy zabrać ulotki o referendum na temat zmiany konstytucji Irlandii i wprowadzenia aborcji w tym kraju. Życie jest największą wartością i należy strzec życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Osoby mające obywatelstwo Irlandzkie mogą brać udział w referendum, ale muszą się zarejestrować do 08 maja. Proszę o zabranie większej liczby ulotek i danie ich np. komuś z naszego otoczenia. Łańcuch dobra i kultury życia rozpoczyna się od świadomości serca. Dziecko poczęte nie jest własnością matki jak to fałszują media wołając: Twoje ciało, Twój wybór. Dziecko jest darem Boga poprzez dar z siebie kobiety i mężczyzny. Zachęcam także do indywidualnej modlitwy o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Paradoks dzisiejszego świata polega na tym, że coraz mniej praw mają wierzący a coraz więcej praw ma mały procent ludzi duchowo zaniedbanych, ludzi pozbawionych często obiektywnego zdrowego rozsądku i woli poznawania obiektywnej prawdy. Bronić nam trzeba swoich praw, bo bycie wyciszonym, bycie skrytym powoduje, że inni, krzyczący głośno wprowadzają prawa przeciwne Prawu Bożemu, przeciwne wartościom, przeciwne rodzinie opartej na związku kobiety i mężczyzny.

 

6. Kolejna Polska Msza święta  będzie za trzy tygodnie z racji 5 niedziel miesiąca kwietnia 06 Maja:

- CARRICK-ON- SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Po mszy świętej odbędzie się modlitwa litanią do Matki Bożej.

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

 
 

Film z YouTube

****************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - BALYMAHON / ATHLONE

08 KWIETNIA 2018

1. Dziś 2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech Św. Faustyna Kowalska - Apostołka Bożego Miłosierdzia wstawia się za nami i wyprasza u Boga dla nas łaski potrzebne do życia pięknego i przeżywanego w sile wiary w Jezusa Zmartwychwstałego.

2. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i zaangażowanie w oprawę liturgii w czasie Świąt Wielkanocnych. To piękny drodzy Wasz dar wspólnoty młodej, otwartej i wspierającej się nawzajem w pięknie liturgicznych celebracji. Bóg zapłać za ten dar i taką dojrzałą postawę serc.

3. Za dwa tygodnie udajemy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. W tym roku mija 160 lat od objawień Maryjnych w tym miejscu. Zapewniam o modlitwie naszej grupy pielgrzymkowej w intencji naszej polskiej społeczności emigracyjnej oraz w intencji naszych rodzin.

4. Przy ołtarzu jest specjalny koszyczek do którego możemy złożyć nasze intencje modlitewne, które zostaną przesłane do Dublina na Światowe Spotkanie Rodzin.

Na zakończenie tego spotkania przybędzie do Irlandii papież Franciszek. Planuję organizację wspólnego wyjazdu z naszego duszpasterstwa na uroczystą eucharystię, którą odprawi papież w Phoenix Park, Dublin, 26 sierpnia 2018. Pomyślmy o tym wydarzeniu i do końca maja należy zgłosić chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Mogą jechać na tę mszę świętą osoby indywidualne oraz całe rodziny z dziećmi. Bilety wstępu są darmowe. Pokrywamy koszty wyjazdu i mamy także plan przygotowania specjalnych koszulek dla wszystkich uczestników wyjazdu.

5. W dniu 28 Kwietnia będzie Bierzmowanie grupy dorosłych z naszego duszpasterstwa.

6. Kolejna Polska Msza święta będzie:

- BALLYMAHON - 13 MAJ - GODZ. 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE - 22 KWIETNIA - GODZ. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą. Wszystkie szczegóły są stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

Tylko Athlone___________________________________________________________________

7. Przypominam, że w czasie poświęcenia pokarmów zebrano ofiarę na polskie duszpasterstwo. Funduszem zarządzają przedstawiciele rady duszpasterskiej. Ofiary z tacy w ciągu roku są przeznaczone na Kościół gdzie odbywa się polska msza święta i jego funkcjonowanie.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy.

Szczęść Boże. Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

Film z YouTubeOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WIELKANOC 2018

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. To największe święto naszej chrześcijańskiej wiary. Niech ten radosny czas Świąt daje nam dobre chwile wspólnych spotkań z bliskimi i umacnia naszą wiarę w Jezusa Chrystusa - Zwycięzcę grzechu, piekła i szatana.

2. Na czas Świąt Wielkanocnej radości pragnę złożyć Wam drodzy rodacy i wszystkim przybyłym gościom najlepsze życzenia. Życzę radości z życia, które daje Jezus nasz Pan i Bóg. Życzę zdrowia i sił do nowych dni oraz niegasnącej nadziei w sercach. Błogosławionych dni Wielkanocnej radości pełnych dobra i pięknych spotkań wśród najbliższych, przyjaciół i znajomych.

W najbliższy piątek ponieważ jest Oktawa Świąt nie ma postu od pokarmów mięsnych.

3. Składam serdeczne słowa podziękowań i wdzięczności wszystkim, którzy tworzą i angażują się w organizację naszego duszpasterstwa. Bóg zapłać Radzie duszpasterskiej, lektorom, ministrantom, prowadzącym śpiew w czasie liturgii i wszystkim, którzy w różny sposób wspierają nasze polskie duszpasterstwo.  

Zebrane ofiary na Polskie Duszpasterstwo posiada i nimi zarządza Rada Duszpasterska:

ATHLONE - .................................................

LONGFORD - ..............................................

BALLYMAHON ..........................................

CARRICK-ON-SHANNON ..........................

4. Jutro 2 w drugi dzień świąt Wielkanocnych Msza Św. w jęz. polskim będzie:

Longford - 12.30 PM (12.30)  

Athlone  4.00 ( 16.00)

Jutrzejsze święto nie jest dniem obowiązkowym do bycia na Mszy Świętej. Zapraszam jednak wszystkich, którzy mają taką możliwość o spotkanie z Bogiem w Tajemnicy Eucharystii w czasie Wielkanocnej radości.

5. ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 08 KWIETNIA JEST NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE W:

- BALLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE - 4.00 PM (16.00)

 6. Jeszcze raz życzę Wam drodzy rodacy piękna Świąt Wielkanocnych oraz radosnych spotkań przeżywanych w gronie rodziny i bliskich. Przypominam po raz kolejny, że w czasie Świąt nie ma postu, proszę o tym pamiętać i w tych dniach zadbać także o obfity świąteczny posiłek.

Bóg zapłać i Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

Film z YouTube


**************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

NIEDZIELA PALMOWA - 25 MARCA 2018

1. Dziś Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia - czasu wielkich wydarzeń zbawczych dokonanych przez Jezusa Chrystusa. Przeżyjmy Wielki Tydzień w zadumie i refleksji nad największymi tajemnicami naszego zbawienia.

2. Jutro w Wielki Poniedziałek w Longford będzie spowiedź święta od godz. 4.30 pm do 6.00 pm (16.30 - 18.00) oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 6.00 pm (18.00)

3. Serdeczne dziękuję O. Tomaszowi Szymczyk za poprowadzenie naszych rekolekcji wielkopostnych oraz posługę w konfesjonale. Bóg zapłać księże Tomaszu za czas bycia z nami, dzielenie się swoim świadectwem wiary i wygłoszone do nas Słowo Boże. Bóg zapłać także Wam drodzy rodacy za czas dla Boga i uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Wiele sił chce nam zabrać przestrzeń Boga i dlatego nasze wybory i nasz czas dla Boga są takie dziś ważne i potrzebne.

Dziękuję także Ks. Ireneuszowi za obecność z nami w Athlone i posługę w konfesjonale.

4. Intencje modlitewne które będą przesłane na Światowy Zjazd Rodzin można składać w specjalnie przygotowanym koszyczku przy ołtarzu. Kartki do intencji są dostępne w zakrystii po mszy świętej. Zachęcam do zapisania intencji modlitwy w jakiej dana rodzina chce się modlić. Te intencje będą w sierpniu powierzane Bogu w czasie Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

5. W Najbliższy Poniedziałek i Wtorek w Athlone w kościele St. Mary's będzie gościła Ikona Świętej Rodziny, która towarzyszy światowemu spotkaniu rodzin. Warto zatroszczyć się o chwilę modlitwy w tych dniach przed tą ikoną, która pielgrzymuje po świątyniach Irlandii i jest szczególnym znakiem Światowego Zjazdu Rodzin. Poniedziałek i Wtorek - Ikona Świętej rodziny obecna w St. Mary's church Athlone.

6. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W WIELKIM TYGODNIU W ATHLONE:

·         Wielka Środa i Wielki Czwartek - godz. 5.00 - 6.30 pm (17.00 - 18.30)

·         Wielki Piątek - Spowiedź święta po Liturgii Wielkiego Piątku.

7.  W Wielki Piątek ulicami miasta Athlone odbywa się Droga Krzyżowa. Początek nabożeństwa - St. Peter and Paul Church, Athlone - godz. 12.00 (12.00) Zapraszam do uczestnictwa.

8. LITURGIA WIELKIGO PIĄTKU W JĘZ. POLSKIM BĘDZIE W ATHLONE, ST. MARY'S CHURCH 30 MARCA O GODZ. 7.00 PM (19.00)

9. POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY:

·         ATHLONE- GODZ. 9.30 AM (09.30 rano)  i 10.30 AM (10.30 rano)

·         BALLYMAHON - GODZ. 12.00 (12.00)

·         LONGFORD - GODZ. 1.00 PM (13.00) - Poświęcenia pokarmów dokona Bp Francis Duffy.

CARRICK-ON-SHANNON - 1.00 PM (13.00) - FR. bRANDON

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA - 01 KWIETNIA 2018 ROKU

- UROCZYSTA REZUREKCJA - ATHLONE - GODZ. 08.00 RANO (8.00 AM)

- CARRICK-ON-SHANNON - GODZ. 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - GODZ. 5.00 PM (17.00)

11 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 02 KWIETNIA 2018 ROKU

·         LONGFORD - MSZA ŚWIĘTA GODZ. 12.30 PM (12.30)

·         ATHLONE - MSZA ŚWIĘTA GODZ. 4.00 PM (16.00)

12. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 08 KWIETNIA 2018

·         BALLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

·         ATHLONE 4.00 (16.00)

W czasie świąt spowiedzi nie będzie.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

13. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Irlandii

Film z YouTube


************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON/LONGFORD

18 MARCA 2018

1. Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu.  Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia - czasu wielkich wydarzeń zbawczych dokonanych przez Jezusa Chrystusa. Przeżywajmy ten czas w zadumie i refleksji.

Dziękuję ks. Marianowi Szalwa z Dublina za dzisiejsza z nami obecność i dar wspólnej modlitwy oraz wygłoszone do nas Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Bóg zapłać za ten dar i posługę.

2. W Wielki Poniedziałek w Longford będzie spowiedź święta od godz. 4.30 pm do 6.00 pm (16.30 - 18.00) oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 6.00 pm (18.00) Zapraszam do uczestnictwa.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE BĘDĄ W DNIACH 24 I 25 MARCA:

- SOBOTA 24 MARCA- DROGA KRZYŻOWA I NAUKA REKOLEKCYJNA oraz spowiedź święta:

- BALLYMAHON - 5.00 PM (17.00)

- ATHLONE 7.00 PM (19.00)

 NIEDZIELA PALMOWA - 25 MARCA - Poświęcenie palm i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź św:

- BALLLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

- AHLONE - 4..00 PM (16.00)

Spowiedź będzie 30 minut przed mszą świętą oraz w czasie mszy.

Wszystkie szczegóły są na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku rekolekcje poprowadzi O. Tomasz - Jezuita, który kiedyś pracował w Irlandii a teraz  posługuje w Polsce. 

4. W Uroczystość Zwiastowania NMP - 25 Marca wiele osób podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje o tym dziele są na specjalnych ulotkach dostępnych w zakrystii. Zachęcam do włączenia się w to dzieło modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.

5. W Wielki Piątek nabożeństwo męki Pańskiej w jęz. polskim będzie w Athlone o godz. 7.00 PM (19.00)

Zapraszam do uczestnictwa w tym dniu w liturgii wielkiego piątku.

6. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 1.00 PM (13.00)

- Carrick-on-Shannon - pokarmy poświęci Fr. Brandon

- Longford - pokarmy poświęci Bp Francis Duffy.

7. UROCZTSOŚC ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 1 KWIECIEŃ 2018

- ATHLONE  GODZ. 08.00 AM ( 8.00)

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 2 KWIECIEŃ 2018

- LONGFORD - GODZ. 12.30 PM (12.30)

- ATHLONE - GODZ. 4.00 PM (16.00)

8. W dniach od 21 do 24 Kwietnia 2018 roku udajemy sie z pielgrzymką z naszego duszpasterstwa do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Z powodu odwołanego lotu ta pielgrzymka nie odbyła się jesienią. Jeśłi są osoby pragnące wziąć w niej udział zapraszam w najbliższym czasie do indywidualnego kontaktu. W tym roku przypada 160 rocznica Objawień Matki Bożej w Lourdes. Szukajmy drodzy umocnienia naszej wiary poprzez pielgrzymkową drogę. Ostateczny termin zapisu na pielgrzymkę mija 25 marca.

7. Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam do indywidualnego kontaktu w najbliższym czasie.

______________________________________________________________________

LONGFORD

8. Wspólnota Irlandzka zaprasza naszą polską społeczność do włączenia się w dzieło adoracji najświętszego sakramentu. Szczegóły w zakrystii.

______________________________________________________________________

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - BALLYMAHON / ATHLONE

11 MARCA 2018

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to szczególny czas refleksji, pogłębionej modlitwy oraz pewnych postanowień i umartwień.

2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE BĘDĄ W DNIACH 24 I 25 MARCA:

- SOBOTA 24 MARCA- DROGA KRZYŻOWA I NAUKA REKOLEKCYJNA oraz spowiedź święta:

- BALLYMAHON - 5.00 PM (17.00)

- ATHLONE 7.00 PM (19.00)

 NIEDZIELA PALMOWA - 25 MARCA - Poświęcenie palm i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź św:

- BALLLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

- AHLONE - 4..00 PM (16.00)

Spowiedź będzie 30 minut przed mszą świętą oraz w czasie mszy.

Wszystkie szczegóły są na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

W tym roku rekolekcje poprowadzi O. Tomasz - Jezuita, który kiedyś pracował w Irlandii a teraz  posługuje w Polsce.  

3. W sobotę 17 Marca jest Uroczystość Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu jest dyspensa od episkopatu Irlandii do świętowania tej Uroczystości. Warto zatroszczyć się także o obecność na mszy świętej w tym dniu aby uczcić wspomnienie świętego patrona tego kraju.

4. W Uroczystość Zwiastowania NMP - 25 Marca wiele osób podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego. I w naszej wspólnocie można będzie podjąć się tego szlachetnego dzieła. Informacje o tym dziele są na specjalnych ulotkach dostępnych w zakrystii. Duchowa adopcja polega na modlitwie jedną dziesiątką różańca świętego przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Nie znamy dziecka ani matki, ale modlitwą otaczamy to życie, aby ono mogło się narodzić. Zachęcam do włączenia się w to dzieło modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.

5. W dniach od 21 do 24 Kwietnia 2018 roku udajemy sie z pielgrzymką z naszego duszpasterstwa do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Z powodu odwołanego lotu ta pielgrzymka nie odbyła się jesienią. Jeśłi są osoby pragnące wziąć w niej udział zapraszam w najbliższym czasie do indywidualnego kontaktu. W tym roku przypada 160 rocznica Objawień Matki Bożej w Lourdes. Szukajmy drodzy umocnienia naszej wiary poprzez pielgrzymkową drogę. Ona nas trochę męczy i kosztuje ale daje wyjątkowe chwile i momenty pomagające naszym sercom rozwijać wiarę i nią żyć na co dzień.

Ostateczny termin zapisu na pielgrzymkę mija 25 marca.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube


**********************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON/ LONGFORD

04 MARCA 2018

1. Dziś 3 Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to szczególny czas refleksji, pogłębionej modlitwy oraz pewnych postanowień i umartwień.

2. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE 18 MARCA:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

3. W sobotę 17 Marca jest Uroczystość Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu jest dyspensa od episkopatu Irlandii do świętowania tej uroczystości. Warto zatroszczyć się także o obecność na mszy świętej w dniu aby uczcić wspomnienie świętego patrona tego kraju.

4. W Niedzielę 18 marca będzie drugi ksiądz na naszych polskich mszach świętych i wygłosi do nas Słowo Boże oraz będzie możliwość spowiedzi świętej w czasie mszy świętej oraz po jej zakończeniu. Zapraszam serdecznie do modlitwy w tym dniu i odbycia spowiedzi przed Świętami Wielkiej Nocy. Dodatkowe dni spowiedzi świętej w Longford będą podane w niedzielę 18 marca.

5. Uroczysta Droga Krzyżowa dla naszej polskiej społeczności odbędzie się w Wielki Poniedziałek - 26 Marca o godz. 6.00 pm (18.00) w Longford, w St. Mel's Cathedral. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa i wspólnej modlitwy w tym dniu.

6. W Uroczystość Zwiastowania NMP 25 Marca wiele osób podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego. I w naszej wspólnocie można będzie podjąć się tego szlachetnego dzieła. Informacje o tym dziele są na specjalnych ulotkach dostępnych w zakrystii. Duchowa adopcja polega na modlitwie jedną dziesiątką różańca świętego przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Nie znamy dziecka ani matki, ale modlitwą otaczamy to życie, aby ono mogło się narodzić. Zachęcam do włączenia się w to dzieło modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.

5. W dniach od 21 do 24 Kwietnia 2018 roku udajemy sie z pielgrzymką z naszego duszpasterstwa do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Z powodu odwołanego lotu ta pielgrzymka nie odbyła się jesienią. Jeśłi są osoby pragnące wziąć w niej udział zapraszam w najbliższym czasie do indywidualnego kontaktu. W tym roku przypada 160 rocznica Objawień Matki Bożej w Lourdes. Ponieważ kilka osób zrezygnowało z wyjazdu w tym czasie  są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę. Szukajmy drodzy umocnienia naszej wiary poprzez pielgrzymkową drogę. Ona nas trochę męczy, kosztuje ale daje wyjątkowe chwile i momenty pomagające naszym sercom rozwijać wiarę i nią żyć na co dzień.

6. Bóg zapłać za dzisiejsza obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

 

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube


***********************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE 25 LUTY 2018

1. Dziś 2 Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to szczególny czas refleksji, pogłębionej modlitwy oraz pewnych postanowień i umartwień. Szukajmy czasu wyciszenia i refleksji w danym nam przez Kościół okresie 40 dni postu i pokuty. Poprzez ten czas Bóg uczy nas o wielkiej swojej miłości ale i o potrzebie naszych starań w drodze poprzez ziemską wędrówkę aby dorastać do świętości i wieczności.

2. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE 11 MARCA:

- Ballymahon - 1.00 PM ( 13.00) 

- Athlone - 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

3. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 24 i 25 Marca:

- Sobota 24 Marzec - godz. 7.00 PM (19.00) - Droga Krzyżowa i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź św.

- Niedziela Palmowa - 25 Marca - godz. 4.00 PM (16.00) - Msza Święta i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź święta.

Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jezuita O. Tomasz Szymczyk.

4. Osoby należące do RÓŻY RÓŻAŃCOWEJ ŚW. JANA PAWŁA II zapraszam do zakrystii po odbiór tajemnic różańcowych na kolejne miesiące lub sprawdzenie ich na stronie internetowej duszpasterstwa. Dziękuję wszystkim należącym do róży różańcowej za dar modlitwy i tworzenie w naszym duszpasterstwie wspólnoty modlitwy różańcowej.

5. W dniach od 21 do 24 Kwietnia 2018 roku udajemy sie z pielgrzymką z naszego duszpasterstwa do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Z powodu odwołanego lotu ta pielgrzymka nie odbyła się jesienią. Jeśłi są osoby pragnące wziąć w niej udział zapraszam w najbliższym czasie do indywidualnego kontaktu. W tym roku przypada 160 rocznica Objawień Matki Bożej w Lourdes. Ponieważ kilka osób zrezygnowało z wyjazdu w tym czasie  są jeszcze wolne miejsca. 

6. Bóg zapłać za dzisiejsza obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

 

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 *******************************************************************************


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD - 18 LUTY 2018

1. Dziś 1 Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to szczególny czas refleksji, pogłębionej modlitwy oraz pewnych postanowień i umartwień. Szukajmy czasu wyciszenia i refleksji w danym nam przez Kościół okresie 40 dni postu i pokuty. Podejmijmy jakieś umartwienie na ten czas, aby wzmacniać naszego ducha i naszą wolność. Wielki Post uczy nas wdzięczności za darmową miłości Boga, który za nas umarł i dla nas Zmartwychwstał. Nasza współczesność tak wiele niesie dziś zagrożeń i ułudy życia. Bóg uczy nas o niebie, o odkupieniu i zaprasza ciągle do komunii i wspólnoty. Wielki Post to czas przybliżania naszych serc do Boga i odrywania tych serc od tego, co tylko ziemskie i przemijalne.

2, W dniu wczorajszym rozpoczęły się nauki przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa.  Nauki trwają przez trzy kolejne soboty od godz. 3.00 do 6.00 pm w Athlone na sali przy kościele St. Mary's.

3.  KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE 4 MARCA: 

- Carrick-on-Shannon - 2.00 pm (14.00)

- Longford - 5.00 pm (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą

Wszystkie szczegóły są na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

4. Dzieci idące do I Komunii  Świętej mogą otrzymać w zakrystii ksero z podstawowymi modlitwami i prawdami naszej chrześcijańskiej wiary oraz formułę spowiedzi w jęz. polskim. Rodzice, którzy mają pragnienie nauczenia swoich dzieci takich modlitw w jęz. polskim zapraszam do zakrystii po odbiór przygotowanych materiałów.

5. Osoby należące do RÓŻY RÓŻAŃCOWEJ ŚW. JANA PAWŁA II zapraszam do zakrystii po odbiór tajemnic różańcowych na kolejne miesiące lub sprawdzenie ich na stronie internetowej duszpasterstwa. Dziękuję wszystkim należącym do róży różańcowej za dar modlitwy i tworzenie w naszym duszpasterstwie wspólnoty modlitwy różańcowej.

____________________________________________________________

·         Carrick-on-Shannon  - Namaszczenie chorych po mszy świętej.

____________________________________________________________

6. Bóg zapłać za dzisiejsza obecność i dar wspólnej modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube