Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

18 CZERWIEC 2017 ROKU

1. Dziś Uroczystość Bożego Ciała. Dzisiejsza Uroczystość przypomina prawdziwą obecność Jezusa w darach chleba i wina w czasie eucharystii. Dbajmy proszę drodzy o piękną postawę życia komunią świętą. oraz aby Jezus przychodził do naszych godnych i czystych serc. Pamiętajmy, że z grzechów ciężkich mamy obowiązek spowiedzi sakramentalnej.

2. Pragnę przypomnieć, że mamy różne formy zatwierdzone przez Kościół do przyjmowania komunii świętej: - w postawie klęczącej, w procesji podchodząc do kapłana a także przyjmując chleb eucharystyczny na wyciągniętą dłoń. Komunia przyjęta na rękę powinna być spożyta przy kapłanie przed odejściem. Dbamy przede wszystkim o godne przyjmowanie Ciała Pańskiego w wybranej przez nas formie. Ja ze swej strony zachęcam, aby podchodząc w procesji przyklęknąć gdy osoba przed nami przyjmuje Komunię świętą.

3. Bóg zapłać wszystkim z naszego duszpasterstwa za udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Knock. Z naszego duszpasterstwa uczestniczyło blisko 40 osób. Najliczniejszą grupą byli pielgrzymi z Longford.

4. Kolejna Polska Msza Święta będzie 2 lipca:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź święta odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

5. Pielgrzymka na górę Świętego Patryka odbędzie sie w drugą sobotę lipca 08 lipca 2017 roku. Wyjazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich pielgrzymów na parkingu ok godz. 10.30. Następnie o godz. 11.00 wspólne wejście na górę - msza święta w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Zapraszam serdecznie na wspólną już 4 naszą polską pielgrzymkę z naszego duszpasterstwa na górę Croagh Patrick;s

 6. Bóg zapłać za świadectwo wiary i tworzenie wspólnoty z Bogiem.

Niech Bóg umacnia naszą drodzy emigracyjną wspólnotę. Módlmy się za siebie nawzwajem i w eucharystii zawierzajmy Bogu samych siebie i sprawy naszych serc.

7. W imieniu Gabrysia Drabik z Longford składam serdeczne słowa wdzięczności i podziękowań za wsparcie jego dzieła wyjazdu do Afryki. Bóg zapłać drodzy rodacy za wsparcie materialne jakiego doświadczył nasz ministrant i rodak. Wierzmy, że Bóg wynagradza zawsze wszelkie wrażliwe i chętne do pomocy serca i daje potrzebne łaski i swoją opiekę.

8. Pragnę przypomnieć naukę Kościoła, że w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka każdy z nas może dokonać chrztu świętego z wody nawet niepoświęconej. Pamiętajmy o tym naszym chrześcijańskim obowiązku. Bóg znajdzie drogę zbawienia dla dzieci nieochrzczonych jednak rodzice czy najbliższa rodzina w jakiś sposób popełniają grzech zaniedbania w sytuacji choroby dziecka. Potrzeba nam pamięci o sprawach bardzo ważnych w naszej chrześcijańskiej drodze.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof  Przanowski ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)


 

Film z YouTube


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

11 CZERWCA 2017

1. Dziś niedziela Trójcy Świętej. Dziś jesteśmy wezwani do pamięci o wspólnocie osób Bożych.

 2. Bóg zapłać wszystkim z naszego duszpasterstwa za udział we wczorajszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Knock. Z naszego duszpasterstwa uczestniczyło blisko 40 osób. Najliczniejszą grupą byli pielgrzymi z Longford.

3. Szczególne dziś słowa życzeń i pozdrowień kieruję do dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą. Drogie dzieci. Tak pięknie dziś wyglądacie właśnie dla Pana Jezusa, który przychodzi do nas jako święty chleb w darze hostii uświęconej modlitwa mszy świętej. Proszę Was o drogę przyjaźni z Jezusem. Każdej niedzieli przychodzimy do Jezusa, aby od Niego uczyć się życia i aby On nas umacniał darem świętej komunii. Wasza przyjaźń z Jezusem niech trwa nieustannie i pięknie się rozwija.

Drodzy rodzice. Proszę także i Was, abyście nie zapominali o pomocy dzieciom w ich rozwoju duchowym. Szukajcie razem z nimi modlitwy i mszy świętej. Dziś świat często skupia się na tym, co minimalne. My musimy pamiętać, że trzeba inaczej bo tak uczy Jezus. Przykazania są po to, aby dawać nam siłę piękna życia i piękna, które nas upodabnia do Boga. Proszę nie lekceważmy nigdy obowiązku niedzielnej eucharystii. Nie lekceważmy pięknej drogi rozwoju serc i pogłębiania naszej wiary.

Na zakończenie mszy świętej wszystkie dzieci otrzymają Pamiątkę I Komunii Świętej.

4. Kolejna Polska Msza Święta będzie:

- BALLYMAHON - 02 LIPIEC - GODZ. 1.00 PM (13.00)

W BALLYMAHON W SIERPNIU NIE BĘDZIE POLSKIEJ MSZY ŚWIĘTEJ.

- ATHLONE - 25 CERWIEC - GODZ. 4.00 PM (16.00)

5. Pielgrzymka na górę Świętego Patryka odbędzie sie w drugą sobotę lipca 08 lipca 2017 roku. Wyjazd własnymi samochodami i spotkanie wszystkich pielgrzymów na parkingu ok godz. 10.30. Następnie o godz. 11.00 wspólne wejście na górę - msza święta w kaplicy św. Patryka i zejście z góry. Zapraszam serdecznie na wspólną już 4 naszą polską pielgrzymkę z naszego duszpasterstwa na górę Croagh Patrick;s

 6. Bóg zapłać za świadectwo wiary i tworzenie wspólnoty z Bogiem.

Athlone - Zapraszam rodziców wraz z ich córeczką Alicją aby podejść pod ołtarz po specjalne błogosławieństwo dla nich i ich córeczki.- Powstańmy proszę......

7. Błogosławieństwo z racji 1 rocz. urodzin Alicji Watras.

8. Zapraszam teraz dzieci I komunijne po odbiór pamiątek I komunijnych.

- BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OBRAZKÓW KOMUNIJNYCH

- Wspólne zdjęcie z dziećmi pierwszokomunijnymi.

- zaproszenie wszystkich dzieci na lody po skończonej mszy świętej.

9. BŁOGOSŁAWIENSTWO KOŃCOWE.

 

Film z YouTube