Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE 23 KWIETNIA 2017

1. Dziś 2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozważajmy tę tajemnicę i żyjmy mocą miłości miłosiernej. Niech Św. Faustyna Kowalska - apostołka Bożego Miłosierdzia wstawia się za nami i wyprasza u Boga siłę do życia prawdą Bożej miłości.

2. Bóg zapłać drodzy rodacy za Waszą piękną i liczną obecność na modlitwie w czasie Świąt Wielkanocnych. Niech Bóg umacnia całą naszą emigracyjną społeczność i prowadzi w swoich darach opieki i błogosławieństwa.

3. Kolejna Polska Msza Święta tutaj w Athlone będzie tym razem za trzy tygodnie:

·         SOBOTA 13 MAJ - STULECIE OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE - GODZ. 20.00 (8.00 PM)

Msza Święta w jęz. polskim oraz modlitwa różańcowa i nabożeństwo fatimskie.

·         NIEDZIELA 14 MAJ - POLSKA MSZA ŚWIĘTA WYJĄTKOWO O GODZ. 16.30 (4.30 PM) Z POWODU BIERZMOWANIA

Zapraszam serdecznie do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

4. Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej z naszej polskiej społeczności zapraszam na wspólną mszę świętą, która będzie 11 Czerwca o godz. 4.00 (16.00). Dzieci zapraszam w strojach komunijnych oraz proszę rodziców, aby wcześniej zgłosili swoją obecność na tej mszy świętej podając imię i nazwisko dziecka, parafię i datę przystąpienia do I komunii świętej. Istnieje także możliwość odbycia spowiedzi świętej dla dzieci idących do I komunii św. Proszę o indywidualny wówczas kontakt ze mną i ustalenie dogodnego terminu spowiedzi świętej. Warto podjąć takie starania, aby ten wyjątkowy dzień dla dzieci i rodziny był piękny w ten widzialny ale i  ten duchowy sposób, aby z czystym sercem iść przyjmować Jezusa Chrystusa.

5. Tradycyjnie raz w roku odbywa się pielgrzymka z naszego duszpasterstwa. W tym roku zapraszam na Pielgrzymkę do Lourdes - Francja. Tam właśnie w 1858 roku Bernadetta Soubirous doświadczyła objawień Matki Bożej.  Pielgrzymka: "MARYJO, DO SYNA SWEGO NAS PROWADŹ będzie w dniach 23- 26 września 2017 roku. Zapisy do końca maja. Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne w zakrystii po mszy świętej oraz na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Film z YouTube

*******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WIELKANOC 2017

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. To największe święto naszej chrześcijańskiej wiary. Niech ten radosny czas Świąt daje nam dobre chwile wspólnych spotkań z bliskimi i umacnia naszą wiarę w Jezusa Chrystusa - Zwycięzcę grzechu, piekła i szatana.

2. Na czas Świąt Wielkanocnej radości pragnę złożyć Wam drodzy rodacy i wszystkim przybyłym gościom najlepsze życzenia. Życzę radości z życia, które daje Jezus nasz Pan i Bóg. Życzę zdrowia i sił do nowych dni oraz niegasnącej nadziei w sercach. Błogosławionych dni Wielkanocnej radości pełnych dobra i pięknych spotkań wśród najbliższych i przyjaciół.

W najbliższy piątek ponieważ jest Oktawa Świąt nie ma postu od pokarmów mięsnych.

3. Składam serdeczne słowa podziękowań i wdzięczności wszystkim, którzy tworzą i angażują się w organizację naszego duszpasterstwa. Bóg zapłać Radzie duszpasterskiej, lektorom, ministrantom, prowadzącym śpiew w czasie liturgii i wszystkim, którzy w różny sposób wspierają nasze polskie duszpasterstwo. Bóg zapłać za obecność na Mszach Świętych w ciągu roku, za piękny przykład dawany dzieciom i troskę o życie przeżywane we wspólnocie ludzi wierzących i modlących się do Boga.

Zebrane ofiary na Polskie Duszpasterstwo:

ATHLONE - 772 EURO

LONGFORD - 886 EURO

4. Jutro 2 w drugi dzień świąt Wielkanocnych Msza Św. w jęz. polskim będzie:

Longford - 11.00 rano  Ballymahon - 1.00 pm (13.00) / Athlone  4.00 ( 16.00)

ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 23 KWIETNIA - POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE W ATHLONE GODZ. 4.00 (16.00)

5. W tym roku przeżywamy 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Już dziś zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w tym dniu. Msza Święta w jęz. polskim oraz Nabożeństwo Fatimskie będzie w Athlone 13 Maja - godz. 20.00 ( 8.00 PM). Zapraszam serdecznie na ten wyjątkowy wieczór modlitwy.

6. Przypominam, że nasze duszpasterstwo ma stronę internetową: www.duszpasterstwowathlone.org

7. Tradycyjnie raz w roku odbywa się pielgrzymka z naszego duszpasterstwa. Poprzez nawiedzanie miejsc świętych, modlitwę oraz bycie razem pragniemy szukać umocnienia i rozwoju naszej wiary oraz poznawać miejsca, które szczególnie wybrał Bóg. W tym roku zapraszam na Pielgrzymkę do Lourdes - Francja. Tam właśnie w 1858 roku Bernadetta Soubirous doświadczyła objawień Matki Bożej. 

Pielgrzymka będzie pod hasłem: "MARYJO, DO SYNA SWEGO NAS PROWADŹ i odbędzie się w dniach 23- 26 września 2017 roku. Zapisy do końca maja lub do zapełnienia listy chętnych. Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne w zakrystii w najbliższym czasie.  

8. Jeszcze raz życzę Wam drodzy rodacy piękna Świąt Wielkanocnych oraz radości i piękna ze spotkań przeżywanych w gronie rodziny i bliskich. W czasie Świąt nie ma postu, proszę o tym pamiętać i dbać o swoje ciała.

Bóg zapłać i Szczęść Boże.  Fr. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

Film z YouTube