Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

21 MAJ 2017

1. Dziś 5 Niedziela Wielkanocy.

2. Miesiąc Maj to szczególny czas modlitwy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Niech ta modlitwa nas prowadzi i umacnia naszą jedność z Bogiem i Maryją - Matką Bożego Syna.

3. XII Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 10 czerwca 2017. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Matka Najświętsza wzorem służenia Chrystusowi”. W Knock odbędzie się poświęcenie rodzin polskich i osób indywidualnych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam serdecznie do udziału w pielgrzymce. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie na placu przy krzyżu o godz. 10.30. Pamiętajmy drodzy rodacy, że pielgrzymowanie jest nam potrzebne. Ono rozwija naszą wiarę i pogłębia relację z Bogiem. Znajdujmy proszę czas na rzeczy ważne i podejmujmy pielgrzymowanie do miejsc, które Bóg i Maryja szczególnie naznaczyli swoją obecnością

4. W dniach 23 - 26 wrzesień z naszego duszpasterstwa odbędzie się także pielgrzymka do Lourdes. Szczegóły pielgrzymki i zapisy w zakrystii lub poprzez kontakt telefoniczny do końca maja.

5. Kolejna Polska Msza Święta będzie 4 czerwca i będzie wówczas Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Na tę Mszę Świętą 4 czerwca zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Proszę, aby dzieci I Komunijne przyszły w strojach komunijnych i zajęły miejsca w pierwszej lub drugiej ławce. Dla wszystkich dzieci będzie w tym dniu przygotowana mała niespodzianka z racji Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Po Mszy świętej jeśli mamy takie życzenie możemy złożyć jakąś ofiarę na rzecz Misji w Afryce. Gabriel Drabik - z Longford, będzie w czerwcu wraz z grupą uczniów uczestniczył w projekcie i odwiedzał jeden z krajów Afryki. Za chwile powie kilka zdań o przygotowywanym projekcie. Wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć to dzieło młodych zaangażowanych w ten projekt. Bóg zapłać za dar serca i włączenie się w to dzieło.

7. Osoby należące do Róży Różańcowej zapraszam do zakrystii po odbiór harmonogramu odmawianych tajemnic. Bóg zapłać za dar modlitwy i należenie do róży różańcowej. Grafik jest też dostępny na stronie internetowej duszpasterstwa.

8. Bóg zapłać za świadectwo wiary i tworzenie wspólnoty z Bogiem. Jako wierzący idziemy przez ziemię i mamy umieć w dzień Bożego dziecka odkrywać dar eucharystii i wspólnoty z Bogiem oraz słuchać nauki, którą Bóg kieruje do naszych serc poprzez niedzielne czytania i ewangelię.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

Film z YouTube

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - BALLYMAHON / ATHLONE

14 MAJ 2017

1. Dziś 5 Niedziela Wielkanocy.

2. Wczoraj poprzez posługę ks. Bp Francisa Duffy 9 osób dorosłych z naszej polskiej społeczności przyjęło Sakrament Bierzmowania. Gratuluję wszystkim, którzy zostali umocnieni Sakramentem Dojrzałości Chrześcijańskiej i życzę mocy Ducha Świętego w mężnym wyznawaniu wiary i postępowania według jej zasad.

3. Miesiąc Maj to szczególny czas modlitwy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Niech ta modlitwa nas prowadzi i umacnia naszą jedność z Bogiem i Maryją - Matką Bożego Syna. Od wczoraj Kościół cieszy się dwojgiem nowych Świętych Kościoła: Franciszek i Hiacynta Marto - rodzeństwo, które Maryja w Fatimie wybrała, aby poprzez nich uczyć świat o sile modlitwy różańcowej, umartwieniu i pokucie za grzeszników.

4. XII Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 10 czerwca 2017. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Matka Najświętsza wzorem służenia Chrystusowi”. W Knock odbędzie się poświęcenie rodzin polskich i osób indywidualnych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam serdecznie do udziału w pielgrzymce. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie na placu przy krzyżu o godz. 10.15. Z Athlone wyjazd z parkingu obok kościoła o godz. 09.00. Zapraszam 4 osoby chętne, które mogą zabrać się ze mną. Pamiętajmy drodzy rodacy, że pielgrzymowanie jest nam potrzebne. Ono rozwija naszą wiarę i pogłębia relację z Bogiem. Znajdujmy proszę czas na rzeczy ważne i podejmujmy pielgrzymowanie do miejsc, które Bóg i Maryja szczególnie naznaczyli.

5. W dniach 23 - 26 wrzesień będzie nasza doroczna pielgrzymka tym razem do Lourdes.

Zapisy do końca maja. Szczegóły pielgrzymki w zakrystii i na stronie duszpasterstwa: www.duszpasterstwowathlone.org

6. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci I Komunijne na wspólną modlitwę na msze św. w Athlone 11 czerwca o godz. 4.00 PM ( 16.00) Proszę, aby dzieci były w strojach komunijnych oraz aby wcześniej zgłosić u mnie lub pani Basi Starzyk obecność dziecka podając podstawowe dane do pamiątki I Komunii św. czyli imię i nazwisko, parafię oraz datę I komunii świętej. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja.

7. Kolejna Polska Msza Święta będzie:

- BALLYMAHON - 11 CZERWCA GODZ. 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE - 28 MAJ - GODZ. 4.00 PM (16.00)

Na dzień 28 Maj zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, które po mszy świętej otrzymają małą niespodziankę z racji Dnia Dziecka.

8. Bóg zapłać za świadectwo wiary i tworzenie wspólnoty z Bogiem. Jako wierzący idziemy przez ziemię i mamy umieć w dzień Bożego dziecka odkrywać dar eucharystii i wspólnoty z Bogiem oraz słuchać nauki, którą Bóg kieruje do naszych serc poprzez niedzielne czytania i ewangelię.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)


Film z YouTube


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON /LONGFORD

07 MAJ 2017

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocy.

2. Miesiąc Maj to szczególny czas modlitwy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Niech ta modlitwa nas prowadzi i umacnia naszą jedność z Bogiem i Maryją - Matką Bożego Syna.

3. W najbliższą sobotę 13 Maja przypada 100 rocznica OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE.  W tym dniu 13 Maja o godz. 20.00 (8.00 PM) w Athlone będzie Msza święta w jęz. polskim, modlitwa różańcowa i nabożeństwo fatimskie. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

4. Kolejna Polska Msza Święta będzie 21 maja:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź święta odbywa się 30 minut przed mszą w jęz. polskim.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

5. Uczeń Gabriel Drabik pochodzący z naszej polskiej społeczności z Longford wraz z grupą kilkunastu uczniów wyjeżdża w czerwcu do Afryki w ramach projektu pomocy najbiedniejszym. Jeśłi mamy takie życzenie będziemy mogli po mszy św. 21 Maja złożyć jakąś ofiarę na rzecz misji w Afryce i wspomóc projekt, w który Gabriel i jego koledzy się angażują. Bóg zapłać za chęć wsparcia materialnego naszego rodaka - ucznia z Longford, który jest reprezentantem młodzieży jadącej do Afryki. Gabriel będzie z nami się modlił za 2 tygodnie i po komunii świętej powie kilka słów o projekcie, w którym uczestniczy.

6. Tradycyjnie raz w roku odbywa się pielgrzymka z naszego duszpasterstwa. W tym roku zapraszam na Pielgrzymkę do Lourdes - Francja. Tam właśnie w 1858 roku Bernadetta Soubirous doświadczyła objawień Matki Bożej.  Pielgrzymka: "MARYJO, DO SYNA SWEGO NAS PROWADŹ będzie w dniach 23- 26 września 2017 roku. Zapisy do końca maja. Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)