Ogłoszenia


OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

30 CZERWIEC 2019 ROKU

 

1.    Dzis 13 niedziela wykła w ciągu roku.

2. W lipcu i sierpniu nie będzie polskich mszy świętych w naszych placówkach duszpasterskich. Koordynator z Dublina w porozumieniu z Biskupem naszej Diecezji przygotowywuje następcę na moje miejsce w duszpasterstwie polskim.

3.      Bóg zapłać   za wczorajszy udział w naszej corocznie organizowanej  pielgrzymce na Górę Św. Patryka. Dziękuje wszystkim obecnym za dar podjętej drogi na górę, wspołną modlitwe oraz piękny czas wspólnej obecności i bycia razem. Słowa wdzięczności kieruję także do osób, które służyły nam miłoscią i pomocą i przygotowały grila na zakońzenie naszej pielgrzymki.  Bóg zapłać wszystkim za dar obecności i wspólnoty serc w byciu na kolejnej pielgrzymce na górę Św. Patryka.

 4. Z secaa pragnę wyrazić moje słowa wdzięcznoci i podziękowań za czas bycia z Wami drodzy rodacy i czas blisko ośmiu lat przeżytych tutaj jako duszpasterz Polaków w Diecezji. Dużo się tutaj nauczyłem i to właśnie dzięki Wam. Wiele pięknych wspomnień i pięknych świadectw Waszej wiary zabieram ze sobą.  

Bogu niech będą dzieki za ten czas bycia z Wami tutaj w duszpasterstwie emigracyjnym. Obecuję modlitwę za Was i proszę także o modlitwę za mnie i moją dalsza posługę duszpasterską. Z seca dziękujję za wszelkie dobro i wszelką pomoc jakiej doznawałem tutaj od Was na przestrzeni minionych lat i wszystkim składam serdeczne i z serca płynące słowa Bóg zapłać.

5. Bog zaplac za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz dawane świadectwo wiary

Szzesć Boże.  Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

 

YouTube Video

********************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ATHLONE

23 CZERWIEC 2019 ROKU

1.    Dzis Uroczystość Bożego Ciała. Dziś szczególnie odkrywamy prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina w tajemnicy eucharystycznej ofiary.

2. W lipcu i sierpniu nie będzie polskich mszy świętych w naszych placówkach duszpasterskich. Koordynator z Dublina w porozumieniu z Biskupem naszej Diecezji przygotowywuje następcę w duszpasterstwie polskim. Numer telefonu pozostanie bez zmiany i zostanie w lipcu przekazany Koordynatorowi w Dublinie.

3. Bóg zapłać za obecność na dzisiejszej mszy świętej ks. Tadeuszowi za dar wspólnej modlitwy i obecność z naszą polską społecznością.

4. Ponieważ w tym miesiącu jest 5 niedziel polska msza Święta będzie jeszcze w Carrick-on-Shannon i Longford  w niedzielę 30 czerwca.

- CARRICK-ON-SHANNON – 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD – 5.00 PM (17.00)

Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly są na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5. Podobnie jak w minionych latach ks. Krzysztof zaprasza także w tym roku  na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok. godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka, zejście na dół i jeśli pogoda dopisze spotkanie przy wspólnym grilu. Osoby, które nie wchodzą na górę to tzw grupa grilowa, grupa czyniąca posługę miłości i pomagająca w przygotowaniu poczęstunku. Wszyscy zatem czujmy się zaproszeni do bycia razem w tym dniu.

7. Ks. Krzysztof składa serdeczne słowa wdzięczności i podziękowań wszystkim tworzącym nasze polskie duszpastesrtwo. Z serca dziękuje za  każde dobro, zaangażowanie i pomoc w oranizacji wielu pięknych inicjatyw duszpasterskich na przestrzeni lat pracy i posługi duszpastesrkiej tutaj w Diecezji. Zabieram se sobą piękne wspomnienia oraz   obecuję modlitwę za Was i proszę także o modlitwę za mnie i moją dalsza posługę duszpasterską. Z seca dziękujję jeszcze raz za wszelkie dobro i wszelką pomoc jakiej doznawałem tutaj od Was i wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Bog zaplac za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz dawane świadectwo wiary.

Szzesć Boże.

 

 Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polakow w Diecezji

 

 

YouTube Video

******************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

16 CZERWIEC 2019 ROKU


1.    Dzis Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś szczególnie odkrywamy jedność osób Boskich i ich równość w majestacie.

2. W lipcu i sierpniu nie będzie polskich mszy świętych w naszych placówkach duszpasterskich. Koordynator z Dublina w porozumieniu z Biskupem naszej Diecezji przygotowywuje następcę na moje miejsce w duszpasterstwie polskim. Numer telefonu pozostanie bez zmiany i zostanie w lipcu przekazany Koordynatorowi w Dublinie aby potem był używany przez mojego następcę.

3.                Ponieważ w tym miesiącu jest 5 niedziel polska msza Święta będzie jeszcze  w Carrick-on-Shannon i Longford  w niedzielę 30 czerwca.

- CARRICK-ON-SHANNON – 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD – 5.00 PM (17.00)

Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly są na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w naszej arodowej pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock.  Bóg zapłąć zapiękną obecność z naszych placówek duszpasterskich i czas wspólnej pielgrzymki naszej polskiej społeczności.

6. Podobnie jak w minionych latach zapraszam także w tym roku jeszze przed moim zakończeniem posługii duszpasterskiej tutaj w Irlandii na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok. godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka, zejście na dół i jeśli pogoda dopisze spotkanie przy wspólnym grilu. Osoby, które nie wchodzą na górę to tzw grupa grilowa, grupa czyniąca posługę miłości i pomagająca w przygotowaniu poczęstunku. Wszyscy zatem czujmy się zaproszeni do bycia razem i bycia we wspólnocie.

7. Bog zaplac za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz dawane świadectwo wiary.

Szzesć Boże.  Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

 

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

YouTube Video


********************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – BALLYMAHON / ATHLON 

09    CZERWIEC 2019 ROKU

1.    Dzis Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego.

2.    Dziś szczególnie w czasie tej mszy świetej modlitwą ogarniamy wszystkie dziec, które serdecznie pozdrawiamy.  Witam także i pozdrawiam serdecznie wszystkie dzieci I komunijne, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swoich serc i życzymy im zdrowia, Bożego Błogosłąwieństwa i piękna życia w bliskości z Jezusem Chrystusem. Dla dzieci I komunijnych zostały przygotowane obrazki – Pamiątka I Komunii Świętej, które zostaną poświęcone i rozdane dzieciom po skończonej mszy świetej.

3. Z racji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci została dziś przygotowana mała niespodzianka. Wszystkie dzieci zapraszamy po mszy świętej na plac obok Kościoła aby tam otrzymały małą niespodziankę w postaci lodów.   

4. W lipcu i sierpniu nie będzie polskich mszy świętych w naszych placówkach duszpasterskich. Koordynator z Dublina w porozumieniu z Biskupem naszej Diecezji przygotowywuje następcę na moje miejsce w duszpasterstwie polskim.

Polska msza Święta w Athlone będzie jeszcze 23 czerwca – godz. 4.00 pm (16.00)

Polska msza Święta w Carrick-on-Shannon i Longford będzie jeszcze w niedzielę 16 czerwca i 30 czerwca. Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Bóg zapłać wszystkim za udział w dniu wczorajszym w naszej arodowej pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock.  Bóg zapłąć za liczną obecność z naszych placówek duszpasterskich i piękny czas wspólnej pielgrzymki.

7. Podobnie jak w minionych latach zapraszam także w tym roku jeszze przed moim zakończeniem posługii duszpasterskiej tutaj w Irlandii na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok. godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka, zejście na dół i gdy pogoda dopisze spotkanie przy grilu. Osoby, które nie wchodzą na górę to tzw grupa grilowa, grupa czyniąca posługę miłości i pomagająca w przygotowaniu grila. Wszyscy zatem czujmy się zaproszeni do bycia razem i bycia we wspólnocie.

 8. Z seca dziękuję wszystkim Wam drodzy rodacy za czas bycia z Wami i czas ośmiu lat przeżytych tutaj jako duszpasterz Polaków. Dużo się nauczyłem tutaj dzięki Wam i duzo pięknych wspomnień zabieram ze sobą w ndalsza drogę życia kapłąńskiego. Obecuję modlitwę za Was i proszę także o modlitwę za mnie i moją dalsza posługę duszpasterską. Z seca dziękujję za wszelkie dobro i wszelką pomoc jakiej doznawałem tutaj od Was na przestrzeni 8 lat i wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Bog zaplac za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz dawane świadectwo wiary.

Szzesć Boże.  Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

YouTube Video


*******************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

02    CZERWIEC 2019 ROKU

1.    Dzis Uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego. Dziś Jezus wstepuje do nieba i przypomina nam prawdę, że celem naszego życia jest niebo gdzie czeka na nas Zmartwychwstały Pan.

2.    Dziś modlitwą naszych serc ogarniamy dzieci zebrane na tej mszy świętej. Dziś także pozdrawiamy dzieci I komunijne, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swoich serc i życzymy im zdrowia, Bożego Błogosłąwieństwa i piękna życia w bliskości z Jezusem Chrystusem. Dla dzieci I komunijnych zostały przygotowane obrazki – Pamiątka I Komunii Świętej, które zostaną rozdane dzieciom po skończonej mszy świetej.

LONGFORD

3. Z racji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci została dziś przygotowana mała niespodzianka.       LONGFORD – (Wszystkie dzieci zapraszamy po mszy świętej na plac obok Kościoła mojej po prawej stronie.)   

4. Kolejna polska msza święta będzie za dwa tygodnie 16 Czerwca:

- CARRICK-ON- SHANNON – 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD – 5.00 PM (17.00)

 - Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w najbliższą sobotę 08 CZERWCA 2019 ROKU. Początek pielgrzymki -  godz. 10.45. Spotkanie naszej grupy przy krzyżu na placu w Sanktuarium w Knock.  Dojazd wlasnymi samochodami. Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pięknym swiętem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspólnoty. W programie pielgrzymki jest: Droga Krzyzowa, możliwość spowiedzi swiętej oraz uroczysta Msza święta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agapę zabierzmy ze sobą jakiś maly poczęstunek.

7. Podobnie jak w minionych latach zapraszam na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok. godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka, zejście na dół i gdy pogoda dopisze spotkanie przy grilu.

Zapraszam serdecznie na pielgrzymki w miesiącu czerwcu:

Do Knock – NJBLIŻSZA SOBOTA - 08 CZERWCA i na Górę Św. Patryka 29 CZERWCA.

8. Bog zaplac za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz dawane świadectwo wiary.

Szzesć Boże.  Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

 

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

YouTube Video


 

**********************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ATHLONE   26 MAJ 2019

1.    Dzis 6 Niedziela Wielkanocna. Bóg zapłać ks. Piotrowi z Limerick za obecność wśród nas i sprawowanie  ofiary mszy świętej w naszej polskiej społeczności.

2. Miesiąc Maj w naszej polskiej tradycji jest czasem modlitwy Litanią Loretańską do Matki Bozej.  

3. Wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii  Świętej zapraszam na specjalną mszę świętą dla dzieci, która będzie 09 CZERWCA W: ST. MARY’S CHURCH, ATHLONE O GODZ. 4.00 PM (16..00). 

Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w odswiętnych strojach komunijnych. Po mszy świętej będzie mala niespodzianka dla dzieci. Osoby, które chcą otrzymać Obrazek Komunjny – Pamiątkę I Komunii Świętej dla dziecka proszę o kontakt ze mną do dnia 20 maja.  Po mszy świętej dla wszystkich dzieci będzie zorganizowana mała niespodzianka. Zapraszamy wszystkie dzieci do licznego uczestnictwa w tym dniu w mszy świętej.

4. Kolejna polska msza święta będzie:

- ATHLONE, ST. MARY’S CHURCH – 4.00 PM (16.00)

Po mszy świętej i małej niespodziance dla dzieci odbędzie się na sali w budynku parafii spotkanie przy kawie i herbacie. Rada duszpasterska serdecznie zaprasza na wspólne bycie razem naszej polskiej społeczności.

 - Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w:

SOBOTĘ 08 CZERWCA 2019 ROKU. Początek pielgrzymki -  godz. 10.45. Spotkanie naszej grupy przy krzyżu na placu w Sanktuarium w Knock.  Dojazd wlasnymi samochodami. Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pięknym swiętem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspólnoty. W programie pielgrzymki jest: Ddroga Krzyzowa, możliwość spowiedzi swiętej oraz uroczysta Msza święta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agapę zabieramy ze soba jakiś maly poczęstunek.

7. Podobnie jak w minionych latach zapraszam jeszcze przed moim odejściem na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka zejście na dół i gdy pogoda dopisze spotkanie przy grilu.

Zapraszam serdecznie na pielgrzymki w miesiącu czerwcu:

Do Knock – 08 czerwca i na Górę Św. Patryka 29 czerwca.

8. Bog zaplac za dzisiejsza obecność i dar wspolnej modlitwy oraz swiadectwo wiary.

Szzesć Boze.  Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

·         NABOŻEŃSTWO MAJOWE – ŚPIEW LITANII LORETAŃSKIEJ DO MATKI BOŻEJ


*************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

19 MAJ 2019

1. Dzis 5 Niedziela Wielkanocna.

2. Miesiąc Maj w naszej polskiej tradycji jest czasem modlitwy Litanią Loretańską do Matki Bozej. Po mszy sw. w jez. polskim będziemy odmawiac tę modlitwę za nasze rodziny i naszą polską spoleczność zyjącą tutaj na emigracji.

3. Wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii  Świętej zapraszam na specjalną mszę świętą dla dzieci, która będzie 02 CZERWCA W: ST. MEL’S CATHEDRAL’ W LONGFORD O GODZ. 5.00 PM (17..00). 

Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w odswietnych strojach komunijnych. Po mszy świętej będzie mala niespodzianka dla dzieci. Osoby, które chcą otrzymać Obrazek Komunjny – Pamiątkę I Komunii Świętej dla dziecka proszę o kontakt ze mną do dnia 20 maja.  Po mszy świętej dla wszystkich dzieci będzie zorganizowana mała niespodzianka. Zapraszamy wszystkie dzieci do licznego uczestnictwa w tym dniu w mszy świętej.

4. Kolejna polska msza święta bedzie 02 czerwca w:

-  CARRICK-ON-SHANNON - 02 CZERWCA – GODZ. 2.00 PM (14.00)

-  LONGFORD – 5.00 PM (17.00)

Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w:

SOBOTĘ 08 CZERWCA 2019 ROKU. Początek pielgrzymki -  godz. 10.45. Spotkanie naszej grupy przy krzyżu na placu w Sanktuarium w Knock.  Dojazd wlasnymi samochodami. Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pięknym swiętem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspólnoty. W programie pielgrzymki jest: Ddroga Krzyzowa, możliwość spowiedzi swiętej oraz uroczysta Msza święta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agapę zabieramy ze soba jakiś maly poczęstunek.

6. Dziś odbywa się na prśbę Koordynatora Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie liczenie wiernych uczestniczących w mszy świętej w naszym duszpasterstwie oraz przystępujących do komunii świętej.

7. Podobnie jak w minionych latach zapraszam jeszcze przed moim odejściem na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza święta w kaplicy Św. Patryka zejście na dół i gdy pogoda dopisze spotkanie przy grilu.

Zapraszam serdecznie na pielgrzymki w miesiącu czerwcu:

Do Knock – 08 czerwca i na Górę Św. Patryka 29 czerwca.

8. Bog zaplac za dzisiejsza obecnosc i dar wspolnej modlitwy oraz swiadectwo wiary.

Szzesc Boze.

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

 

·         MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

·         NABOŻEŃSTWO MAJOWE – ŚPIEW LITANII LORETAŃSKIEJ DO MATKI BOŻEJ

 

 

YouTube Video

 

************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ATHLONE / BALLYMAHON

12 MAJ 2019

1.     Dzis 4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś w całym Kościele modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służy Bożej w Kościele.   

2.       Miesiac Maj w naszej polskiej tradycji jest czasem modlitwy Litania Loretanska do Matki Bozej. Po mszy sw. w jez. polskim bedziemy odmawiac tę modlitwę za nasze rodziny i naszą polską spoleczność zyjącą tutaj na emigracji.

3.      Dzieci przystepujace do I Komunii Swietej oraz rodzicow zachecam do odbycia spowiedzi przed tym szczegolnym swietem i religijnym doświadczeniem dla calej rodziny. Jako wierzacy troszczmy się o to, aby Jezus przychodzil do naszych serc odnowinionych sakramentem spwoiedzi swiętej.

BALLYMAHON ______________________________________________________

Wszystkie dzieci, ktore w tym roku przystąpią do I Komunii  Swietej zapraszam na specjalną mszę świętą dla dzieci, ktora bedzie 02 CZERWCA W: ST. MEL’S  CATHEDRAL W LONGFORD O GODZ. 5.00 PM (17..00). Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w odswietnych strojach komunijnych. Po mszy swietej bedzie mała niespodzianka dla dzieci. 

ATHONE ______________________________________________________________

Wszystkie dzieci, ktore w tym roku przystąpią do I Komunii  Swietej zapraszam na specjalną mszę świętą dla dzieci, ktora bedzie 09 CZERWCA W: ST. MARY’ W LONGFORD O GODZ. 5.00 PM (17..00). Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w odswietnych strojach komunijnych. Po mszy swietej bedzie mala niespodzianka dla dzieci. Osoby, które chcą otrzymać Obrazek Komunjny – Pamiątkę I Komunii Świętej dla dziecka proszę o kontakt ze mną do dnia 20 maja.

Tutaj w Athlone po mszy świętej w dniu 09 czerwca będzie mała niespodzianka po mszy świetej dla wszystkich dzieci a potem będzie spotkanie przy kawie i herbacie na Sali w Domu Parafialnym.

W tym dniu będzie to moja ostatnia niedzielna msza swięta jako duszpasterza polaków w Diecezji. Moja posługa tutaj zakończy się z końcem czerwca ale w 4 niedzielę czerwca będzie zastępstwo za mnie tutaj na polskiej mszy świętej.

4.      Kolejna polska msza święta bedzie w:

-          BALLYMAHON – 09 CZERWCA – GODZ. 1.00 PM (13.00)

-          ATHLONE 26 MAJA  – 4.00 PM (16.00)

Spowiedz odbywa sie 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbędzie się w SOBOTĘ 08 CZERWCA 2019 ROKU. Początek pielgrzymki -  godz. 10.45. Spotkanie naszej grupy przy krzyżu na placu w Sanktuarium w Knock.  

Dojazd wlasnymi samochodami. Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pięknym swiętem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspólnoty. W programie pielgrzymki jest: Ddroga Krzyzowa, możliwość spowiedzi swiętej oraz uroczysta Msza święta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agapę zabieramy ze soba jakiś maly poczęstunek.

6. Dziś odbywa się na prśbę Koordynatora Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie liczenie wiernych uczestniczących w mszy świętej oraz przystępujących do komunii świętej.

7. Podobnie jak w minionych latach zapraszam jeszcze przed moim odejściem na pielgrzymkę na Górę Świętego Patryka, która odbędzie się 29 czerwca. Dojazd własnymi samochodami i spotkanie uczestników pielgrzymki na parkingu przy Crough Park ok godz. 10.30. Następnie wspólne wejście na górę, msza swięta w kaplicy Św. Patryka zejście na dół i gdy pogoda dopisze spotkanie przy grilu. Zapraszam serdecznie na pielgrzymkę do Knock – 08 czerwca i 29 czerwca na górę Św. Patryka.

8.      Bog zaplac za dzisiejsza obecnosc i dar wspolnej modlitwy oraz swiadectwo wiary.

Szzesc Boze.

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji

·        MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

·        NABOŻEŃSTWO MAJOWE – ŚPIEW LITANII LORETAŃSKIEJ

                                                                DO MATKI BOŻEJ

YouTube Video


*******************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

05 MAJ 2019 

1.      Dzis 3 Niedziela Wielkanocna   

2.       Miesiac Maj w naszej polskiej tradycji jest czasem modlitwy Litania Loretanska do Matki Bozej. Po mszy sw. w jez. polskim bedziemy odmawiac te modlitwe za nasze rodziny i nasza polska spolecznosc zyjaca tutaj na emigracji.

3.      Dziecie przystepujace do I Komunii Swietej oraz rodzicow zachecam do odbycia spowiedzi przed tym szczegolnym swietem i religijnym doswiadczeniem dla calej rodziny. Jako wierzacy troszczmy sie o to, aby Jezus przychodzil do naszych serc odnowinionych sakramentem spwoiedzi swietej.

Wszystkie dzieci, ktore w tym roku przystapia do I Komunii  Swietej zapraszam na specjalna msze swieta dla dzieci, ktora bedzie 02 CZERWCA W: ST. MEL’S CATHEDRAL W LONGFORD O GODZ. 5.00 PM (17..00). Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w odswietnych strojach komunijnych. Po mszy swietej bedzie mala niespodzianka dla dzieci. Wybrani rodzice pomagaja mi takze przygotowac liste dzieci I komunijnych aby dzieci otrzymaly obrazki – pamiatke I Komunii  Swietej.

4.      Kolejna polska msza swieta bedzie 19 Maja w:

-          CARRICK-ON-SHANNON– 2.00 PM (14.00)

-          LONGFORD – 5.00 PM (17.00)

Spowiedz odbywa sie 30 minut przed msza swieta.

-          Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbedzie sie w SOBOTE 08 CZERWCA 2019 ROKU. Poczatek pielgrzymki -  godz. 10.45. Spotkanie naszej grupy przy krzyzu na placu w Sanktuarium w Knock.  

Dojazd wlasnymi samochodami. Zachecam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pieknym swietem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspolnoty. W programie pielgrzymki jest:Ddroga Krzyzowa, mozliwosc spowiedzi swietej oraz uroczysta Msza swieta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agape zabieramy ze soba jakis maly poczestunek.

6.      Bog zaplac za dzisiejsza obecnosc i dar wspolnej modlitwy oraz swiadectwo wiary.

Szzesc Boze.

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polakow w Diecezji)

 

MODLITWA DO SW. MICHALA ARCHANIOLA 

YouTube Video


*******************************************************************************

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ATHLONE 28 KWIETNIA 2019

 

1.      Dzis 2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Milosierdzia Bozego.

2.      Po skonczonej mszy swietej i przyjetym blogoslawienstwie bedziemy adorowac relikwie Sw. Jana Pawla II. Niech czas adoracji relikwii jednoczy nas ze swietymi Kosciola i wyprasza potrzebne laski u Boga.

3.      Zbliza sie miesiac Maj, ktory w naszej polskiej tradycji jest miesiacem modlitwy litania loretanska. Po mszy sw. w jez. polskim bedziemy odmawiac te modlitwe za nasze rodziny, nasza polska wspolnote idaca poprzez emigracyjna droge zycia.

4.      Kolejna polska msza swieta bedzie 12 Maja w:

-          Ballymahon – 1.00 PM (13.00)

-          Athlone – 4.30 PM (16.30)

Z powodu bierzmowania polska msza swieta bedzie o godz. 4.30PM

-          Spowiedz odbywa sie 30 minut przed msza swieta.

-          Wszystkie szczegoly sa na stronie: duszpasterstwowathlone.org

5.      Narodowa pielgrzymka Polakow do Sanktuarium Maryjnego w Knock odbedzie sie w SOBOTE 08 CZERWCA 2019 ROKU. Poczatek pielgrzymki -  godz. 11.30.

Dojazd wlasnymi samochodami. Zachecam do uczestnictwa w pielgrzymce, ktora jest pieknym swietem naszej polskiej spolecznosci oraz daje nam czas modlitwy i wspolnoty. W programie pielgrzymki jest:Ddroga Krzyzowa, mozliwosc spowiedzi swietej oraz uroczysta Msza swieta i spotkanie przy herbacie i kawie. Na wspolna agape zabieramy ze soba jakis maly poczestunek.

6.      Dzis po mszy swietej na Sali obok Kosciola odbedzie sie spotkanie dla uczestnikow pielgrzymki do Ziemi  Swietej.

7.      Bog zaplac za dzisiejsza obecnosc i dar wspolnej modlitwy oraz swiadectwo wiary.

 

 

MODLITWA DO SW. MICHALA ARCHANIOLA

 

YouTube Video


**********************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE  

14 KWIETNIA 2019

1. Dziś 6 niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Niech te dni uczą nas o wielkich wydarzeniach zbawczych dokonanych przez Jezusa Chrystusa i uczą nas kroczenia drogą, którą chce nas prowadzić Jezus Chrystus. Zachęcam do odbycia spowiedzi przed świętami, abyśmy pojednani w sercach przeżywali czas Wielkiej Nocy i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Nie ulegajmy ułudzie współczesnego świata, że spowiedź jest niepotrzebna. Każdy z nas jest słaby i grzeszny i odkrywa nowe życie poprzez budowaną relację z Jezusem oraz drogę postanowienia poprawy i żalu za grzechy.

2.   PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA

·         ST. MEL'S CATHEDRAL, LONGFORD - Wtorek 16 Kwietnia - godz. 7.00 PM

Msza Święta Krzyżma z Biskupem Diecezjalnym i poświęcenie olejów do chrztu, bierzmowania i do sakramentu namaszczenia chorych.

·         SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W ATHLOE BĘDZIE W:

WIELKĄ ŚRODĘ I CZWARTEK - GODZ. 5.00 - 6.30 PM (17.00 - 18.30)

W WIELKI PIĄTEK JEST SZCZEGÓLNY DZIEŃ CISZY I ZADUMY.

W TYM DNIU OBOWIAZUJE NAS POST ŚCISŁY.

W WIELKI PIĄTEK O GODZ. 12.00 W KOŚCIELE ST. MARY'S W ATHLONE ROZPOCZNIE SIE DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA I ZAKOŃCZY SIĘ PRZY KOŚCIELE ST. PETER AND PAUL.  

·         LITURGIA WIELKIEGO POSTU W JĘZ. POLSKIM BĘDZIE W ATHLONE

ST. MARY'S CHURCH  - GODZ. 7.00 PM (19.00)

WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

·         ATHLONE - ST. MARY'S CHURCH

09.30 AM (09.30 RANO)  i 10.30 AM (10.30 RANO)

·         BALLYMAHON, ST. MATTHEW'S CHURCH - 12.00 (12.00)

·         LONGFORD - ST. MEL'S CATHEDRAL - 1.00 PM (13.00)

5. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTA REZUREKCJA - ST. MARY'S CHURCH, ATHLONE - 08.00 AM (08.00 RANO)

 - CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

 - LONGFORD - 5.00 PM (17.00) 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT - POLSKA MSZA ŚWIĘTA W:

- LONGFORD - 11.30 AM (11.30 RANO)

- ATHLONE - 4.00 PM (16.00)

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

W czasie świąt spowiedzi nie będzie.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Bóg zapłać O. Marianowi Szalwa z Dublina, który był wśród nas wczoraj na wspólnej modlitwie i drodze krzyżowej. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność ks. Tadeuszowi, który służy nam pomocą w konfesjonale i wygłosił do nas słowo Boże.

Spowiedź święta będzie jeszcze po mszy świętej.

Szczęść Boże.   Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

**************************************************************************

OFIARA DLA ROMKA BAGIŃSKIEGO

OD GRUPY PIELGRZYMKOWEJ

 

Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej podjęli się dzieła wsparcia materialnego naszego rodaka i osobę tworzącą naszą polską społeczność w Drumshanbo, niedaleko Carrick-on-Shannon - Romka Bagińskiego w jego dalszym leczeniu.

Grupa pielgrzymkowa zebrała ofiarę w kwocie 670 euro na dalsze leczenie i jako wyraz naszej solidarności w obecnej trudnej sytuacji choroby. 

 W imieniu grupy pielgrzymkowej pragnę zapewnić o naszej modlitwie i solidarności z naszym rodakiem i całą jego rodziną.

 

**************************************************************************

 

Film z YouTube


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

07 KWIETNIA 2019

1. Dziś 5 niedziela Wielkiego Postu. 

2.  Witam serdecznie wśród nas ks. Sylwestra Iwana z naszej diecezji kieleckiej, który posługuje jako kapelan szpitala. Dziękujemy za obecność z nami, modlitwę i poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych. Witamy także wyjątkowo wśród nas ks. marka, który jest gościnnie w Irlandii i dziś zechciał być z nami na mszy świętej i wspólnej modlitwie.

 3. Za tydzień 14 Kwietnia będzie NIEDZIELA PALMOWA. Polska msza święta w tym dniu będzie w Ballymahon o godz. 1.00 PM (13.00) i Athlone o godz. 4.00 PM (16.00)  

PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA

·         ST. MEL'S CATHEDRAL, LONGFORD - Wtorek 16 Kwietnia - godz. 7.30 PM

Msza Święta Krzyżma z Biskupem Diecezjalnym i poświęcenie olejów do chrztu, bierzmowania i do sakramentu namaszczenia chorych

Zapraszam serdecznie do udziału  w tej mszy świętej i byciu razem ze wspólnotą Irlandzką na szczególnej eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Diecezji.

Zachęcam tez do udziału w liturgii wielkiego czwartku i Wielkiej Soboty w jęz. angielskim.

W WIELKI PIĄTEK JEST SZCZEGÓLNY DZIEŃ CISZY I ZADUMY. W TYM DNIU OBOWIAZUJE NAS POST ŚCISŁY.

LITURGIA WIELKIEGO POSTU W JĘZ. POLSKIM BĘDZIE W ATHLONE

ST. MARY'S CHURCH  - GODZ. 7.00 PM (19.00)


WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

- CARRICK-ON-SHANNON - 1.00 PM (13.00)

- LONGFORD - ST. MEL'S CATHEDRAL - 1.00 PM (13.00)


5. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 - CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

 - LONGFORD - 5.00 PM (17.00) 

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA


*************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

31 MARZEC 2019

1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu.  

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Ziemi Świętej za piękną postawę serca, za ducha rozmodlenia i budowanie dobrej i radosnej wspólnoty pielgrzymkowej.

Nasza grupa pielgrzymkowa modliła się za naszą polską społeczność i nasze rodziny żyjące tutaj na emigracji. Wierzymy, że ten czas pielgrzymiej drogi będzie owocował w naszym życiu wiarą i budowaniem relacji z Bogiem. Dziękuję jeszcze raz wszystkim uczestnikom za obecność i piękną postawę w czasie trwania pielgrzymki.    

 3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ODBĘDĄ SIE W DNIACH 06 i 07 KWIETNIA 2019 ROKU

- SOBOTA - GODZ. 6.00 PM - LONGFORD -  KAPLICA W ST. MEL'S COLLEGE

DROGA KRZYZOWA + NAUKA REKOLEKCYJNA oraz Spowiedź święta.

( Dawne miejsce polskich mszy świętych, gdy katedra była w remoncie) Można tam podjechać samochodem zaraz za katedrą wjazd w dużą bramę  i przejazd około 200 metrów pod kaplicę.

- NIEDZIELA - CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY SZPITALA - Spowiedź od godz. 1.30 PM (13.30) i w czasie mszy świętej

W kościele w tym dniu będzie Uroczystość bierzmowania.

- NIEDZIELA - LONGFORD 5.00 PM (17.00) 

MSZA ŚWIĘTA W ST. MEL'S CATHEDRAL W LONGFORD - Spowiedź od godz. 4.30 PM (16.30)  i w czasie mszy świętej.  

Serdecznie zapraszam na rekolekcje które poprowadzi mój kolega z Diecezji Kieleckiej

- Ks. Sylwester Iwan - Kapelan Szpitala

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

 3. Pan fotograf Piotr Sitek przygotował już dla osób zapisanych album ze zdjęciami z naszego jubileuszu duszpasterstwa. Albumy są do odebrania w zakrystii po mszy świętej.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA


***********************************************************

Duchowa adopcja dziecka poczętego

Modlitwa codzienna

 

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

*******************************************************************************

Film z YouTubeOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -ATHLONE - 24 MARZEC 2019 

1. Dziś 3 niedziela Wielkiego Postu.

2. Dziękuję Ks. Irkowi z parafii Cloverhill za dzisiejszą obecność i sprawowaną mszę świętą dla naszej polskiej społeczności. Ks. Krzysztof zapewnia o modlitwie za nasze polskie duszpasterstwo w czasie trwającej obecnie pielgrzymki do Ziemi Świętej.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH: 13 i 14 KWIETNIA 2019 ROKU:

BALLYMAHON - SOBOTA - 13 KWIETNIA - GODZ. 5.00 PM (17.00)

- Droga krzyżowa + nauka rekolekcyjna i spowiedź święta.

ATHLONE - SOBOTA - 13 KWIETNIA - GODZ. 7.00 PM (19.00)

- Droga krzyżowa + nauka rekolekcyjna i spowiedź święta.

NIEDZIELA PALMOWA - BALLYMAHON - GODZ. 1.00 PM (13.00)

Msza Święta i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź święta.

NIEDZIELA PALMOWA - ATHLONE - GODZ. 4.00 PM (16.00)

Msza Święta i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź święta.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach, które poprowadzi ks. Marian Szalwa z Dublina.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

Film z YouTube


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

17 MARZEC 2019

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu oraz tutaj w Irlandii Uroczystość Św. Patryka - patrona kraju. Dziś pomódlmy się za Irlandię a także za naszą polską społeczność żyjącą tutaj na emigracji.

2..   Postu polska msza święta będzie także za dwa tygodnie w dniu 31 Marca w 5 niedzielę miesiąca:

- CARRICK - ON - SHANNON - 2.00 PM

- LONGFORD - 5.00 PM

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

 3. Pan fotograf Piotr Sitek przygotował już dla osób zapisanych do zakupu albumu ze zdjęciami z naszego jubileuszu duszpasterstwa. Albumy są do odebrania w zakrystii po mszy świętej.

4. Jutro udajemy się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapewniam o modlitwie i pamięci przed Bogiem     za naszą polską społeczność, za nasze rodziny, bliskich i przyjaciół. Przypominam wszystkim uczestnikom pielgrzymki, że spotykamy sie na lotnisku jutro 18 Marca o godz. 08.30 rano.

5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ODBĘDĄ SIE W DNIACH 06 i 07 KWIETNIA 2019 roku:

- SOBOTA - GODZ. 6.00 PM - LONGFORD - DROGA KRZYZOWA + NAUKA REKOLEKCYJNA oraz Spowiedź święta.

Rekolekcje odbędą się w tym dniu w Kaplicy St. Mel's College - dawne miejsce gdzie były polskie msze święte gdy Katedra była w remoncie.  Można tam wjechać i zaparkować bezpłatnie samochód.

- NIEDZIELA - CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM - KAPLICA SZPITALA

W kościele w tym dniu będzie Uroczystość bierzmowania.

Msza Święta i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź święta.

- NIEDZIELA - LONGFORD 5.00 PM - ST. MEL'S CATHEDRAL

Msza Święta i nauka rekolekcyjna oraz spowiedź święta.

Serdecznie zapraszam na rekolekcje które poprowadzi mój kolega z Diecezji Kieleckiej.

- Ks. Sylwester Iwan - Kapelan Szpitala

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

*******************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

10 MARZEC 2019

1. Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu.

 Niech czas Wielkiego Postu uczy nas o zbawieniu dokonanym przez Jezusa i zwraca nasze serca w stronę Boga i Jego Królestwa. Podejmijmy proszę jakieś postanowienia. Niech nie będą one dziecięce, ale na miarę naszego wieku i będą pomocą w naszym duchowym wzroście. Dziś tak mało w świecie, który nas otacza postu i umartwienia, tak mało także świadomości grzechu i mocnego postanowienia poprawy. Niech Wielki Post duchowo nas wzmacnia i odnawia.

3. Za tydzień w niedzielę 17 Marca jest Uroczystość Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu pamiętajmy o obecności na mszy świętej i pomódlmy się za Irlandię oraz za naszą polską społeczność żyjącą tutaj na emigracji.

4. Kolejna polska msza święta będzie:

- ATHLONE 24 MARCA - GODZ. 4.00 PM (16.00)

- BALLYMAHON - 14 KWIETNIA - NIEDZIELA PALMOWA - GODZ. 1.00 PM (13.00)

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

5. Nauki przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędą się w Athlone w dniach: 30 Marca i 06 Kwietnia Zapisy na nauki trwają do 15 Marca. Można sie zapisać telefonicznie, poprzez wysłany email lub w zakrystii po mszy świętej.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary i budowanej relacji  z Bogiem.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  

Film z YouTube

*****************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

03 MARZEC 2019

1. Dziś 8 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W najbliższą środę 06 Marca rozpoczyna się Wielki Post - szczególny czas pamięci o męce Jezusa i drodze pokuty za nasze grzechy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły - czyli trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta bez użycia pokarmów mięsnych.

Niech czas Wielkiego Postu uczy nas o zbawieniu dokonanym przez Jezusa i zwraca nasze serca w stronę Boga i Jego Królestwa. Podejmijmy proszę jakieś postanowienia. Niech nie będą one dziecięce, ale na miarę naszego wieku i będą pomocą w naszym duchowym wzroście. Dziś tak mało w świecie, który nas otacza postu i umartwienia, tak mało także świadomości grzechu i mocnego postanowienia poprawy. Niech Wielki Post duchowo nas wzmacnia i odnawia.

3. Kolejna polska msza święta będzie za dwa tygodnie: 17 Marca: 

W tym dniu tutaj w Irlandii jest Uroczystość Św. Patryka - patrona kraju.

 - CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)  -  Proszę   przyjedźmy w tym dniu wcześniej na mszę świętą gdyż droga będzie zamknięta z racji organizowanej parady.

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

5. Nauki przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędą sie w Athlone w dniach: 30 Marca i 06 Kwietnia Zapisy na nauki przygotowujące do małżeństwa trwają do 15 Marca. Można sie zapisać telefonicznie, poprzez wysłany email lub w zakrystii po mszy świętej.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże. 

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Film z YouTube

 

 

********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE

24 LUTY 2019

1. Dziś 7 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W dniu 06 Marca jest środa popielcowa i rozpoczyna się czas 40 dni okresu Wielkiego Postu. Niech ten czas uczy nas refleksji o życiu i zwraca nasze serca w stronę Boga i Jego Królestwa. Podejmijmy proszę jakieś postanowienia na Wielki Post. Niech nie będą one dziecięce, ale na miarę naszego wieku niech nas wzmocnią duchowo i wewnętrznie. Dziś często otacza nas bylejakość w życiu. Jako wierzący pokazujmy światu swoją drogę budowanej relacji z Bogiem, drogę modlitwy naszych serc i postanowień, które nas kosztują, ale i wzmacniają duchowo i wewnętrznie.

3. Kolejna polska msza święta będzie:  

- ATHLONE - ŚRODA POPIELCOWA - GODZ. 6.00 PM (18.00)

- ATHLONE - 10 MARCA - GODZ. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

4. Dziś bezpośrednio po mszy świętej na sali obok Kościoła odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie do udziału w tym spotkaniu i proszę o przejście na salkę, gdzie będzie nasze spotkanie.

5. Nauki przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędą sie w Athlone w dniach: 30 Marca i 06 Kwietnia Zapisy na nauki przygotowujące do małżeństwa trwają do 15 Marca. Można sie zapisać telefonicznie, poprzez wysłany email lub w zakrystii po mszy świętej.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.  

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Film z YouTube


 

**************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

17 LUTY 2019

1. Dziś 6 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Dziś zaraz po mszy świętej odbędzie się OBRZĘD NAMASZCZENIA CHORYCH. Sakrament ten może przyjąć każdy, kto chce być wzmocniony łaską sakramentu w doświadczeniu choroby ciała lub ducha. Niech ten Sakrament wzmacnia wszystkich, którzy potrzebują duchowej pomocy i siły w różnych dolegliwościach i chorobach. Dnia 11 Lutego przeżywaliśmy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy dzień Chorych. Maryja w Lourdes przyszła z orędziem modlitwy za grzeszników i orędziem umocnienia obecnością Boga. Niech namaszczenie chorych daje nam duchowe siły i duchową moc życia.  

. Kolejna polska msza święta będzie za dwa tygodnie 03 Marca 2019 roku:

- CARRICK-ON-SHANNON - GODZ. 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - GODZ. 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

4. W niedzielę 24 lutego po polskiej mszy świętej o. godz. 4.00 PM (16.00) w Athlone na sali obok Kościoła odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie do udziału w tym spotkaniu wszystkich udających się na naszą pielgrzymkę, aby otrzymać stosowne informacje dotyczące przygotowania się do wspólnego wyjazdu. NIEDZIELA 24 LUTY - SALA OBOK ST. MARY'S CHURCH W ATHLONE - GODZ. 5.00 PM (17.00)

- Spotkanie informacyjne i organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.

5. Nauki przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa odbędą się w Athlone w dniach: 30 Marca i 06 Kwietnia Zapisy na nauki przygotowujące do małżeństwa trwają do 15 Marca. Można sie zapisać telefonicznie, poprzez wysłany email lub w zakrystii po mszy świętej.

6. Fotograf Piotr Sitek przygotował pamiątkowy album ze zdjęciami z naszego jubileuszu 10 lat duszpasterstwa polskiego w diecezji, który odbywał się w listopadzie w Longford.  W zakrystii jest możliwość zobaczenia albumu i zapisu się na listę osób, które chcą taki album zakupić. Koszt albumu to 30 euro. Album jest wydany w formie książki i myślę, ze moce być naszą cenną pamiątką z naszego emigracyjnego czasu.

7. Dziękuję za tak wiele dobra którego doświadczam odwiedzając rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary i wspólnotę rodzinnego domu, który tutaj na emigracji jest przez Was drodzy rodacy budowany darami wspólnej jedności i wrażliwości na piękno, dobro i miłość.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.  

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

- MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

- OBRZĘD NAMASZCZENIA CHORYCH

Film z YouTube


************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

10 LUTY 2019

1. Dziś 5 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Dziś zaraz po mszy świętej odbędzie się OBRZĘD NAMASZCZENIA CHORYCH. Sakrament ten może przyjąć każdy, kto chce być wzmocniona łaską sakramentu w doświadczeniu choroby ciała lub ducha. Do tego sakramentu mogą przystąpić także osoby żyjące w związku niesakramentalnym. Niech ten Sakrament wzmacnia wszystkich, którzy potrzebują duchowej pomocy i siły w różnych dolegliwościach i chorobach.

Jutro 11 Lutego przeżywamy w całym kościele powszechnym Światowy dzień Chorych. Modlitwą naszych serc ogarnijmy wszystkich chorych i tych, którzy się nimi opiekują.

3. 2. Kolejna polska msza święta będzie:

- ATHLONE 24 UTY - GODZ. 4.00 PM (16.00)

- BALLYMAHON - 10 MARZEC - GODZ. 1.00 PM (13.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

4. W niedzielę 24 lutego po polskiej mszy świętej o. godz. 4.00 PM (16.00) w Athlone na sali obok Kościoła odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie do udziału w tym spotkaniu wszystkich udających się na naszą pielgrzymkę, aby otrzymać stosowne informacje dotyczące przygotowania się do wspólnego wyjazdu.

NIEDZIELA 24 LUTY - SALA OBOK KOŚCIOŁA ST. MARY'S  W ATHLONE - GODZ. 5.00 PM (17.00) - Spotkanie informacyjne i organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.

6. Fotograf Piotr Sitek przygotował pamiątkowy album ze zdjęciami z naszego jubileuszu 10 lat duszpasterstwa polskiego w diecezji, który odbywał się w listopadzie w Longford.  W zakrystii jest możliwość zobaczenia albumu i zapisu się na listę osób, które chcą taki album zakupić i mieć pamiątkę  naszej pięknej polskiej uroczystości 10 lat duszpasterstwa polskiego w Diecezji.

7. Dziękuję za tak wiele dobra którego doświadczam odwiedzając rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary i wspólnotę rodzinnego domu, który tutaj na emigracji jest przez Was drodzy rodacy budowany darami wspólnej jedności i wrażliwości na piękno, dobro i miłość.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube

**************************************************************


OGOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

03 LUTY 2019

1. Dziś 4 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Kolejna polska msza święta będzie 17 lutego:

-  Carrick-on-Shannon - godz. 2.00 PM (14.00)

- Longford - godz. 5.00 PM (17.00)

SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ 30 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

W tym dniu po mszy świętej odbędzie się OBRZĘD NAMASZCZENIA CHORYCH. Sakrament ten może przyjąć każdy, kto chce być wzmocniona łaską sakramentu w doświadczeniu choroby ciała lub ducha. Do tego sakramentu mogą przystąpić także osoby żyjące w związku niesakramentalnym.

W dniu 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych i z racji tego dnia na naszej polskiej mszy świętej 17 Lutego będzie sprawowany ten sakrament umocnienia w chorobie ciała lub ducha.  

3. Składam jeszcze raz serdeczne słowa wdzięczności wszystkim za tak liczną obecność w Athlone na   mszy świętej sprawowanej za zmarłego tatę Stanisława, oraz tak liczne słowa zapewnień o modlitwie za niego i całą naszą rodzinę. Na zawsze pozostanie w pamięci naszej rodziny ten piękny obraz wsparcia i daru modlitwy jaki tu na emigracji otrzymał nasz tata i nasza rodzina.   

4. W niedzielę 24 lutego po polskiej mszy świętej o. godz. 4.00 PM (16.00) w Athlone na sali obok Kościoła odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie do udziału w tym spotkaniu aby otrzymać stosowne informacje dotyczące przygotowania się do pielgrzymki i organizacji naszego wspólnego wyjazdu.

NIEDZIELA 24 LUTY - SALA OBOK KOŚCIOŁA ST. MARY'S  ATHLONE - GODZ. 5.00 PM (17.00) Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.

5. Dziękuję za tak wiele dobra którego doświadczam odwiedzając rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary i wspólnotę rodzinnego domu, który tutaj na emigracji jest przez Was drodzy rodacy budowany darami wspólnej jedności i wrażliwości na piękno, dobro i miłość.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

 

 

 

 

OGOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE

27 STYCZEŃ 2019

1. Dziś 3 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Kolejna polska msza święta będzie 10 lutego tutaj w Athlone o godz. 4.00 PM (16.00)

SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ 30 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org.

 3. Składam serdeczne słowa wdzięczności wszystkim za tak liczną obecność na wczorajszej mszy świętej sprawowanej za mojego zmarłego tatę Stanisława oraz tak liczne słowa zapewnień o modlitwie za niego i całą naszą rodzinę. Na zawsze pozostanie w pamięci naszej rodziny ten piękny obraz wsparcia i daru modlitwy jaki tu na emigracji otrzymał nasz tata i nasza rodzina. Bóg zapłać za ten wielki i wyjątkowy dar tak wielu osób zjednoczonych w modlitwie i wspólnocie wzajemnego wsparcia i solidarności.

4. Osoby zapisane na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o przyjście po mszy świętej do zakrystii i zabranie przygotowanych informacji dotyczących istotnych spraw związanych z przygotowaniem się do pielgrzymki, która będzie w Marcu 2019 roku. W pielgrzymce bierze udział ponad 50 osób.

5. Dziękuję za tak wiele dobra, którego doświadczam odwiedzając rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary i wspólnotę rodzinnego domu, który tutaj na emigracji jest przez Was drodzy rodacy budowany darami wspólnej jedności i wrażliwości na piękno, dobro i miłość.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary.

 

 

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

 

 

 

OGOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

20 STYCZEŃ 2019

1. Na czas Nowego Roku 2019 życzę Wam wszystkim drodzy rodacy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i darów Ducha Świętego pozwalających żyć we wspólnocie wzajemnej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Niech Bóg, który kocha każdego z nas daje moc i siłę życia i błogosławi na każdy dzień Nowego 2019 roku. Zapewniam o modlitwie za Was i polecaniu Bożej opiece naszej polskiej emigracyjnej wspólnoty.  

2. Kolejna polska msza święta będzie 03 LUTEGO:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)  

 SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ 30 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

3.  Od minionego tygodnia odbywa się wizyta duszpasterska w rodzinach. Celem tego spotkania z duszpasterzem jest wspólna modlitwa w domu rodzinnym  z całą rodziną oraz błogosławieństwo domu i dar spotkania z daną rodziną tam, gdzie mieszkamy i żyjemy. Osoby pragnące zaprosić mnie  na wizytę duszpasterską proszę o kontakt telefoniczny, poprzez email lub bezpośrednio w zakrystii po mszy świętej aby ustalić dogodny termin i czas wizyty duszpasterskiej. Podobnie jak w minionych latach informuję, że wszystkie rzeczy liturgiczne potrzebne na wizytę duszpasterską przywożę ze sobą, gdyż tutaj na emigracji tak jest praktyczniej i wygodniej w organizacji wizyty duszpasterskiej.

·         Wizyta duszpasterska w Drumshanbo w tym roku będzie odbywać się w sobotę 09 lutego 2019 roku od godz. 12.00.

·         W pozostałych miejscowościach wizyta duszpasterska według indywidualnego ustalenia na konkretny dzień i dogodny czas dla danej rodziny. Bóg zapłać drodzy rodacy za jak każdego roku liczne zapraszanie mnie do swoich domów i wspólny czas modlitwy i spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej.  

5. Wspólnota Irlandzka organizuje Memoriał Mass w intencji mojego zmarłego taty Stanisława. Msza Święta w jęz. angielskim i polskim pod przewodnictwem Biskupa Francis Duffy odbędzie się w: Sobotę 26 Stycznia o godz. 12.00 w Athlone, w St. Mary's Church. Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną przybyć na tę mszę świętą i modlić się o wieczny spokój dla mojego taty. Po mszy świętej będzie spotkanie przy kawie i herbacie na sali przy kościele St. Mary's w Athlone.

Ponadto z głębi serca w imieniu swoim i mojego rodzeństwa składam wszystkim wyrazy wdzięczności za dar modlitwy za tatę oraz całą naszą rodzinę. Bóg zapłać wszystkim za ten wielki i bezcenny dar otrzymany w ostatnim czasie oraz tak liczne słowa wsparcia przesłane telefonicznie lub poprzez email. Bóg zapłać za wszelką dobroć i życzliwość oraz tak wiele zapewnień o modlitwie za tatę i całą naszą rodzinę.   

Dziękuję także wszystkim za zrozumienie z powodu odwołania Mszy Świętych w jęz. polskim z powodu mojej nieobecności w duszpasterstwie w minionym miesiącu. Tata odszedł po 4 miesiącach choroby.

4. Osoby zapisane na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o przyjście po mszy świętej do zakrystii i zabranie przygotowanych informacji dotyczących istotnych spraw związanych z przygotowaniem się do pielgrzymki, która będzie w Marcu 2019 roku. W pielgrzymce bierze udział ponad 50 osób. Zapewniam drodzy rodacy o naszej pamięci w modlitwie w intencji całego naszego duszpasterstwa polskiego i naszych rodzin w czasie trwania pielgrzymki.

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz świadectwo chrześcijańskiej wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

Film z YouTube


************************************************************

OGOSZENIA DUSZPASTERSKIE - BALLYMAGHON/ ATHLONE

13 STYCZEŃ 2019

1. Na czas Nowego Roku 2019 życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i darów Ducha Świętego pozwalających żyć we wspólnocie wzajemnej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Niech Bóg, który kocha każdego z nas daje moc i siłę życia i błogosławi na każdy dzień życia.

2. Kolejna polska msza święta będzie;  

ATHLONE - 27 STYCZEŃ - GODZ. 4.00 PM (16.00)

- BALLYMAHON - 10 LUTY - GODZ. 1.00 PM (13.00)

 SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ 30 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

3.  W tym roku wizyta duszpasterska w rodzinach odbywać się będzie od 14 stycznia 2019 roku. Celem tego spotkania z duszpasterzem jest wspólna modlitwa w domu rodzinnym oraz błogosławieństwo domu i danej rodziny. Osoby pragnące zaprosić duszpasterza na wizytę duszpasterską proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez email w najbliższym czasie aby ustalić dogodny dal danej rodziny czas duszpasterskich odwiedzin.

Ponadto informuję, że wszystkie rzeczy liturgiczne potrzebne na wizytę duszpasterską przywożę ze sobą, gdyż tutaj na emigracji tak jest praktyczniej.

Kontakt: Ks. Krzysztof - 0862586603 / email: kprzanowski@gmail.com

4. Osoby zapisane na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o przyjście po mszy świętej do zakrystii i zabranie przygotowanych informacji dotyczących istotnych spraw związanych z przygotowaniem się do pielgrzymki, która będzie w Marcu 2019 roku.

5. Wspólnota Irlandzka organizuje Memoriał Mass w intencji mojego zmarłego taty Stanisława. Msza Święta w jęz. angielskim i polskim pod przewodnictwem Biskupa Francis Duffy odbędzie się w: Sobotę 26 Stycznia o godz. 12.00 w Athlone, w St. Mary's Church. Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną przybyć na tę mszę świętą i modlić się o wieczny spokój dla mojego taty.

 Z głębi serca w imieniu swoim i mojego rodzeństwa składam wszystkim wyrazy wdzięczności za dar modlitwy za tatę oraz całą naszą rodzinę. Bóg zapłać wszystkim za ten wielki i bezcenny dar otrzymany w ostatnim czasie  oraz liczne słowa wsparcia przesłane telefonicznie lub poprzez email. Bóg zapłać za wszelką dobroć i życzliwość oraz tak wiele zapewnień o modlitwie za tatę i całą naszą rodzinę.   

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar modlitwy oraz świadectwo wiary.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

Film z YouTube


 

******************************************************

OGOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2019 ROKU

1. Na czas Nowego Roku 2019 życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i darów Ducha Świętego pozwalających żyć we wspólnocie wzajemnej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Niech Bóg, który kocha daje moc i siłę na każdy nowy dzień życia

2. Najbliższe msze święte w jęz. polskim będą:

NIEDZIELA 13 STYCZEŃ 2019 ROKU

- BALLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

- ATHLONE - 4.00 PM (16.00)

NIEDZIELA 20 STYCZEŃ 2019 ROKU

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ 30 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

3.  W tym roku wizyta duszpasterska w rodzinach odbywać się będzie od 14 stycznia 2019 roku.

 Celem tego spotkania z duszpasterzem jest wspólna modlitwa w domu rodzinnym oraz błogosławieństwo domu i danej rodziny. Osoby pragnące zaprosić duszpasterza na wizytę duszpasterską proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez email w najbliższym czasie aby ustalić dogodny dal danej rodziny czas duszpasterskich odwiedzin.

Ponadto informuję, że wszystkie rzeczy liturgiczne potrzebne na wizytę duszpasterską przywożę ze sobą, gdyż tutaj na emigracji tak jest praktyczniej.

Kontakt: Ks. Krzysztof - 0862586603 / email: kprzanowski@gmail.com

4. Bóg zapłać za dar zrozumienia z powodu ważnej sprawy rodzinnej  mojej nieobecności w duszpasterstwie w ostatnim czasie.

Z głębi serca w imieniu swoim i mojego rodzeństwa składam wszystkim wyrazy wdzięczności za dar modlitwy za tatę oraz całą naszą rodzinę. Bóg zapłać wszystkim za ten wielki i bezcenny dar otrzymany w ostatnim czasie.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

Duszpasterz Polaków w Diecezji

 

Film z YouTube

***************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - BALLYMAHON / ATHLONE

09 GRUDNIA 2018 ROKU

1. Dziś 2 Niedziela Adwentu  - czasu czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa zarówno w czasie najbliższych świąt oraz na końcu czasów. Niech Adwent uczy nas czuwania nad sprawami naszego życia i naszej drogi przygotowywania Bogu miejsca w naszych sercach.

2. Pobłogosławione na początku mszy świętej opłatki wigilijne są dostępne w zakrystii po mszy świętej. Za opłatki składamy ofiarę za ich zakup i przywiezienie z Polski. Bóg zapłać za ten dar.

TYLKO BALLYMAHON_____________________________________________

3. Składam serdeczne słowa podziękowań tym wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym jubileuszu 10 lat duszpasterstwa polskiego w Diecezji. Bardzo dziękuję za znaleziony czas oraz dar pomocy i piękne świadectwo dane wspólnocie Irlandzkiej przez naszą polską społeczność. Słowa wdzięczności składam także dla Sławka Kazek, który w czasie naszego jubileuszu przygotował i przedstawił w jęz. polskim oraz angielskim piękną prezentację o naszej polskiej historii i kulturze. Dziękuję także wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniu naszego poczęstunku. Bóg zapłać za dar jedności i wspólnoty jaki znów mogliśmy razem przeżywać. W styczniu będą dostępne zdjęcia przygotowane w formie małego albumu z naszej jubileuszowej uroczystości. Szczegóły dotyczące zakupu zdjęć będą podane w przyszłości.

4. Kolejna Polska Msza święta będzie za dwa tygodnie 23 Grudnia:

·         BALLYMAHON - 1.00 PM (13.00)

·         ATHLONE - 4.00 PM (16.00)

Spowiedź będzie 30 minut przed mszą i w czasie mszy świętej

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W ATHLONE PRZED ŚWIĘTAMI ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH:

- CZWARTEK - 20 Grudnia  - godz. od 5.00 do 06.00 PM ( 17.00 - 18.00)

- PIĄTEK 21 Grudnia - od 5.00 do 06.00 PM ( 17.00 - 18.00)

- NIEDZIELA 23 Grudnia - od godz. 3.30 PM ( 15.30) i w czasie mszy świętej.

Wszystkie szczegółu są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

W CZASIE ŚWIĄT SPOWIEDZI NIE BĘDZIE

5. UROCZYSTA PASTERKA W JĘZ. POLSKIM TRADYCYNIE BĘDZIE W ATHLONE -

24 GRUDNIA - GODZ. 11.00 PM (23.00)

6. Bóg zapłać za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy.

7. BALLYMAHON - SŁODKI UPOMINEK DLA DZIECI

TYLKO ATHLONE -  MIKOŁAJOWE SPOTKANIE DLA DZIECI

Bóg zapłać jeszcze raz  wszystkim darczyńcom, którzy pomogli w przygotowaniu tego dzieła i dzięki takim sercom już po raz 5 nasze Mikołajowe Spotkanie dla dzieci może zaistnieć i dawać radość najmłodszym.. Z serca wszystkim dziękuję i zapewniam o mojej modlitwie i pamięci. Bóg zapłać.  

 

Film z YouTube

******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

02 GRUDNIA 2018 ROKU

1.  Dziś  rozpoczyna się adwent i Nowy Rok w liturgii Kościoła. Niech adwentowy czas prowadzi nas poprzez pogłębioną modlitwę i odbytą spowiedź do dobrych  Świąt Bożego Narodzenia.

2. Opłatki wigilijne jak zwykłe będą poświęcone na zakończenie mszy świętej i będą do nabycia tutaj przy ołtarzu. Za opłatki składamy dobrowolną ofiarę za ich zakup i przywóz z Polski.

3.  Składam serdeczne słowa podziękowań tym wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym jubileuszu 10 lat duszpasterstwa polskiego w Diecezji. Bardzo dziękuję za znaleziony czas oraz dar pomocy i piękne świadectwo dane wspólnocie Irlandzkiej przez naszą polską społeczność. Bóg zapłać za dar jedności i wspólnoty jaki znów mogliśmy razem przeżywać.

Słowa podziękowań kieruję do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości. Bóg zapłać za oprawę liturgiczną mszy świętej, ministrantom, dzieciom i młodzieży za dar obecności i świadectwo wiary, przygotowanie poczęstunku i pomoc w przygotowaniu sali na naszą uroczystość. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu i dali świadectwo wiary. Otrzymałem bardzo piękne świadectwo od naszego Biskupa, który dziękował nam za taką wyjątkową liturgię i pięknie przygotowany jubileusz duszpasterstwa. Bóg zapłać szczególnie wspólnocie z Longford za dar zaangażowania i wspólnego dzieła, które dało nam wspólną modlitwę dziękczynną i dar budowania wspólnoty naszej emigracyjnej społeczności.

W styczniu będą dostępne zdjęcia przygotowane w formie małego albumu z naszej jubileuszowej uroczystości. Szczegóły dotyczące zakupu zdjęć będą podane w przyszłości.

TYLKO CARRICK-ON-SHANNON____________________________________________________

4. Kolejna Polska Msza święta będzie:

16 GRUDNIA W CARRICK-ON-SHANNON - GODZ. 2.00 PM (14.00)

W tym dniu odbędzie się po raz kolejny nasze Mikołajowe spotkanie dla dzieci. Celem tej akcji jest przybliżenie dzieciom postaci dobrego i świętego Biskupa oraz danie im małego upominku. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci do udziału w naszej polskiej modlitwie w tym dniu. Gdyby były osoby pragnące wspomóc naszą akcję poprzez dar słodyczy lub jakąś drobną ofiarę na ten cel to proszę o kontakt ze mną w najbliższym czasie.  

TYLKO LONGFORD _______________________________________________________________

Z powodu Koncertu Kolęd w Longford  nie będzie polskiej mszy świętej w niedzielę 16 Grudnia.

Polska Msza Święta odbędzie się natomiast w SOBOTĘ 22 GRUDNIA - GODZ. 5.00 PM (17.00)

Spowiedź będzie od godz. 16.00 i w czasie mszy świętej.

Szczegóły są zawsze dostępne na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

W czasie świąt tutaj w Longford są jeszcze wolne intencje mszy świętej.

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.  Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski  ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

Film z YouTube


********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

25 LISTOPAD 2018 ROKU

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Niech Jezus Chrystus króluje w naszych rodzinach i wspólnotach w naszej emigracyjnej drodze życia.

2.  Za tydzień rozpoczyna się adwent - radosny czas oczekiwania na przyjście Mesjasza. Niech ten czas prowadzi nas poprzez pogłębioną modlitwę i odbytą spowiedź do dobrych  Świąt Bożego Narodzenia.

3.  Składam serdeczne słowa podziękowań tym wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym jubileuszu 10 lat duszpasterstwa polskiego w Diecezji oraz pomogli w przygotowaniu poczęstunku. Bardzo dziękuję za znaleziony czas oraz dar pomocy i piękne świadectwo dane wspólnocie Irlandzkiej przez naszą polską społeczność. Bóg zapłać za dar jedności i wspólnoty jaki znów mogliśmy razem przeżywać.

4. Kolejna Polska Msza święta będzie 09 GRUDNIA:

·         BALLYMAHON - GODZ. 1.00 PM (13.00)

·         ATHLONE - GODZ. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą. Szczegóły są zawsze na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

5. Tradycyjnie już kilku lat Duszpasterstwo Polskie organizuje Mikołajowe Spotkanie dla dzieci. Celem tej akcji jest obdarzenie dzieci paczkami z okazji święta Świętego Mikołaja - dobrego Biskupa i promowanie wśród naszej polskiej społeczności dobrych dzieł miłości, jedności i solidarności z innymi.  Proszę zatem o wsparcie naszego dzieła poprzez dobrowolną ofiarę materialną złożoną na ten cel lub zakupienie jakichś słodyczy i przyniesienie ich do kancelarii parafialnej do dnia 07 Grudnia.

MIKOŁAJOWE SPOTKANIE DLA DZIECI ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 09 GRUDNIA - NA MSZY ŚW. O GODZ. 4.00 PM (16.00)

W tym dniu msza święta będzie sprawowana za wszystkich darczyńców, którzy wsparli to nasze dzieło. Bóg zapłać za wszelką pomoc i dar naszych serc dający dzieciom radość i promujący postawę dobrego i świętego Biskupa.  

6. Bóg zapłać Ks. Tadeuszowi za dzisiejszą obecność wśród nas i modlitwę z naszą polską społecznością.

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

 

BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W NASZYM

JUBILEUSZU 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI

18 LISTOPAD 2018 ROKU GODZ. 5.00 PM (17.00) ORAZ DAR POMOCY PRZY

PRZYGOTOWANIU POCZĘSTUNKU

 

*********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

11 LISTOPAD 2018 ROKU

1. Dziś 32 niedziela zwykła  ciągu roku

2. Dziś przeżywamy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlimy się dziś także za naszych bohaterów narodowych, którzy oddali życie za nasza wolność oraz prosimy Boga, Maryję i świętych o opiekę nad naszym polskim narodem. Zachęcam, abyśmy dziś w indywidualnej modlitwie pomodlili się za naszą Ojczyznę - Polskę.

3. Miesiąc Listopad to  szczególny czas, w którym pamiętamy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy proszę o modlitwie za tych, którzy odchodzą z naszych wspólnot domowych i rodzinnych. Pamiętajmy także o ofierze mszy świętej zamówionej w ich intencji.

3. W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM (17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i naszym polskim święcie. Dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali swoją pomoc w upieczeniu ciasta czy zrobieniu sałatki na to nasze spotkanie. Proszę o przywiezienie przygotowanych rzeczy przed mszą świętą do Family Centre. Tam będą osoby, które przygotują wszystko, aby było gotowe na spotkanie po mszy świętej. Jeszcze raz zapraszam do bycia razem w tym dniu i naszym wspólnym polskim święcie.

NIEDZIELA 18 LISTOPADA - GODZ. 5.00 PM (17.00)

LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL & FAMILY CENTRE.

4. Kolejna Polska Msza święta będzie:

·         ATHLONE - 25 LISTOPAD - GODZ. 4.00 PM (16.00)

·         BALLYMAHON - 09 GRUDNIA - GODZ. 1.00 PM (13.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą. Szczegóły są zawsze na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

 

TYLKO ATHLONE ________________________________________________________________

MIKOŁAJOWE SPOTKANIE DLA DZIECI

5. Tradycyjnie już wielu lat Duszpasterstwo Polskie organizuje Mikołajowe Spotkanie dla dzieci. Celem tej akcji jest wspólna nasza troska o dobro dla dzieci i nasze wspólne podejmowanie pięknych dzieł dla innych. Proszę zatem o wsparcie materialne naszego dzieła poprzez dobrowolną ofiarę na ten cel lub zakupienie jakichś słodyczy i przyniesienie ich do kancelarii parafialnej. Każda pomoc jest cenna i pozwala nam przygotować paczki dla dzieci oraz przybliżyć im postać Św. Biskupa - Pasterza i świadka dobroci dla innych. Ta akcja to także dla nas dorosłych okazja dzielenia się sercem. Gdy zabraknie w nas takich dobrych dzieł będzie niestety coraz bardziej brakować miłości.

MIKOŁAJOWE SPOTKANIE DLA DZIECI ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 09 GRUDNIA - NA MSZY ŚW. O GODZ. 4.00 PM (16.00)

W tym dniu msza święta będzie sprawowana za wszystkich darczyńców, którzy wsparli to nasze dzieło. Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie. 

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

* MODLITWA ZA NASZĄ OJCZYZNĘ*


Film z YouTube


*****************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD -

04 LISTOPAD 2018

1. Dziś 31 niedziela zwykła w ciągu roku.  

2. Miesiąc Listopad to  szczególny czas, w którym pamiętamy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy proszę o modlitwie za tych, którzy odchodzą z naszych wspólnot domowych i rodzinnych. Pamiętajmy także o ofierze mszy świętej zamówionej w ich intencji. Wierzymy w świętych obcowanie a więc w naszą pomoc zmarłym ofiarowaną naszymi modlitwami oraz pomoc zmarłych, którzy są już zbawieni i z nieba wypraszają nam potrzebne łaski.

3. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i naszym polskim święcie. Dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali swoją pomoc w upieczeniu ciasta czy zrobieniu sałatki na to nasze spotkanie. Proszę o przywiezienie przygotowanych rzeczy przed mszą świętą do Family Centre około godz. 16.30.  Osoby, które chcą jeszcze coś przygotować na naszą wspólną uroczystość proszę o kontakt ze mną do dnia 11 listopada. Bóg zapłać za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA POLSKA MSZA ŚWIĘTA TYLKO W LONGFORD - ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH - GODZ. 5.00 PM (17.00)

4. KOLEJNA POLSKA MSZA ŚWIĘTA W CARRICK-ON-SHANNON BĘDZIE:

·         2 GRUDNIA - GODZ. 2.00 PM (14.00)

·         LONGFORD - GODZ. 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

4. W Carrick-on-Shannon i w Longford zostało zebranych 558, 80 euro na pomoc w dalszym leczeniu Romka Bagińskiego - naszego rodaka z Drumshanbo. Bóg zapłać za ten dar serca i naszą polską solidarność. Rodzina Romka serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom oraz zapewnia o pamięci w modlitwie.

5. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

Film z YouTube

 


******************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE  

                                                        28 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 30 niedziela zwykła w ciągu roku.  

2. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie za nasze rodziny i za naszą polską emigracyjną wspólnotę.

3. Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy proszę o modlitwie za tych, którzy odchodzą z naszych wspólnot domowych i rodzinnych. Pamiętajmy także o ofierze mszy świętej zamówionej w ich intencji. Wierzymy w świętych obcowanie a więc w naszą pomoc zmarłym ofiarowaną naszymi modlitwami oraz pomoc zmarłych, którzy są już zbawieni i z nieba wypraszają nam potrzebne łaski.

3. Kolejna Polska msza święta tutaj w Athlone będzie w:

·         UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 LISTOPADA - GODZ. 6.00 PM (18.00)

·         W SOBOTĘ 03 LISTOPADA O GODZ. 3.00 PM (15.00) Polska msza święta sprawowana przez Kapelana Koła łowieckiego w Irlandii. Serdecznie na tę mszę świętą zapraszam.  

·         DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA - 11 LISTOPADA - GODZ. 4.00 PM (16.00)

 Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

____________________________________________________________________________________

4. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy. Proszę także o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Wraz z innymi duszpasterskimi ośrodkami będziemy przygotowywać wspólny posiłek, kanapki, ciasto, sałatki itd. Proszę więc o kontakt ze mną najpóźniej do dnia 11 listopada w sprawie zaangażowania się w pomoc w organizacji tego wydarzenia i przygotowanie tego spotkania. Potrzebna jest pomoc osób, które upieką ciasto, inne z kolei zrobią jakąś sałatkę, kanapki itd. Bycie razem to budowanie wspólnoty serc i ducha. Proszę więc o pomoc i wsparcie w tym dziele a przede wszystkim o obecność na naszym jubileuszu duszpasterstwa.

Zaplanujmy proszę nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu i tym spotkaniu naszej polskiej społeczności wraz z Biskupem naszej Diecezji i innymi księżmi irlandzkimi gdzie są polskie msze święte. Proszę o zaangażowanie w ten nasz pierwszy szczególny jubileusz duszpasterstwa.  JUBILEUSZ 10 - LECIA DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI

 18 LISTOPADA -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

______________________________________________________________________________________

5. Wczoraj odbyła się msza święta za zmarłą Beatę Góral - lat 48. Bóg zapłać wszystkim za obecnośdar modlitwy za zmarłą nagle naszą rodaczkę.

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

________________________________________________________________________

* MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI NASZEJ POLSKIEJ SPOŁECZNOŚCI, NASZYCH RODZIN I W NASZYCH OSOBISTYCH INTENCJACH

Film z YouTube


**********************************************************************   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON / LONGFORD

   21 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 29 niedziela zwykła w ciągu roku. Dziś w całym Kościele modlitwą i ofiarami wspieramy dzieło misyjne Kościoła i wszystkich misjonarzy posługujących w różnych zakątkach świata.

2. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie za nasze rodziny i za naszą polską emigracyjną wspólnotę oraz w intencji misjonarzy.

3. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy proszę o modlitwie za tych, którzy odchodzą z naszych wspólnot domowych i rodzinnych. Pamiętajmy także o ofierze mszy świętej zamówionej w ich intencji. Wierzymy w świętych obcowanie a więc w naszą pomoc zmarłym ofiarowaną naszymi modlitwami oraz pomoc zmarłych, którzy są już zbawieni i z nieba wypraszają nam potrzebne łaski.

3. Kolejna Polska msza święta będzie w niedzielę 04 Listopada:

- CARRICK-ON-SHANNON  - GODZ. 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - GODZ.  ok 6.15 PM (18.15) Msza Święta o zmienionej godzinie z powodu modlitwy wspólnoty Irlandzkiej w intencji zmarłych, którzy odeszli w minionym roku. Z tego tez powodu nie będzie spowiedzi przed mszą świętą w tym dniu.

 Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

____________________________________________________________________________________

4. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy. Proszę także o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Wraz z innymi duszpasterskimi ośrodkami będziemy przygotowywać wspólny posiłek, kanapki, ciasto, sałatki itd. Proszę więc o kontakt ze mną najpóźniej do dnia 11 listopada w sprawie zaangażowania się w pomoc w organizacji tego wydarzenia i przygotowanie tego spotkania. Potrzebna jest pomoc osób, które upieką ciasto, inne z kolei zrobią jakąś sałatkę, kanapki itd. Bycie razem to wspólne dzieła i działania. Proszę więc o pomoc i wsparcie.

Zaplanujmy proszę nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu i tym spotkaniu naszej polskiej społeczności wraz z Biskupem naszej Diecezji i innymi księżmi irlandzkimi gdzie są polskie msze święte. Proszę o zaangażowanie w ten nasz pierwszy szczególny jubileusz duszpasterstwa.  JUBILEUSZ 10 - LECIA DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI

 18 LISTOPADA -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

______________________________________________________________________________________

5.  TYLKO LONGFORD

Dziś po mszy świętej odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc w leczeniu terapią komórkami macierzystymi dla naszego parafianina Romka Bagińskiego z Drumshanbo. Bóg zapłać za włączenie się w tę pomoc i wsparcie tego dzieła i osoby z naszego duszpasterstwa.

______________________________________________________________________________________

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

 

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

________________________________________________________________________

* MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI NASZEJ POLSKIEJ SPOŁECZNOŚCI, NASZYCH RODZIN I W NASZYCH OSOBISTYCH INTENCJACH

 

Film z YouTube

 

**************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLYMAHON / ATHLONE

   14 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 28 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Niech miesiąc październik jednoczy nas na wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcam także do prywatnego odmawiania tej wyjątkowej modlitwy Kościoła jaką jest różaniec i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Pamiętajmy proszę, że różaniec zbliża do Boga i wyprasza wiele łask od Boga. Umiejmy się zatrzymywać w naszej drodze życia, aby widzieć sprawy Boże, sprawy ducha i naszego wiecznego życia.

3. Kolejna Polska msza święta będzie:

- BALLYMAHON  - 11 LISTOPAD - GODZ. 1.00 PM (14.00)

- ATHLONE - Niedziela za dwa tygodnie - 28 PAŹDZIERNIK - GODZ. 4.00 PM (16.00)

- ATHLONE - 1 LISTOPADA - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

POLSKA MSZA ŚWIĘTA - GODZ. 6.00 PM (18.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

TYLKO ATHLONE_________________________________________________________________

4. Składam serdeczne słowa podziękowań dla osób, które przygotowały ciasto na spotkanie pożegnalne z księdzem Irlandzkim, które odbyło się 04 Października. Bóg zapłać za dar solidarności i wspólnej obecności oraz pomoc w przygotowaniu ciasta na to spotkanie. Jeszcze raz Bóg zapłać za dar zaangażowania i dar pięknego świadectwa o naszej polskiej społeczności.

5. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Już dziś informuję o tym wydarzeniu i serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy. Proszę także o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Wraz z innymi duszpasterskimi ośrodkami będziemy przygotowywać wspólny posiłek, kanapki, ciasto, sałatki itd. Proszę więc o kontakt ze mną najpóźniej do dnia 11 listopada w sprawie zaangażowania się w pomoc w organizacji tego wydarzenia i przygotowanie tego spotkania.

Zaplanujmy proszę nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu i tym spotkaniu naszej polskiej społeczności wraz z Biskupem naszej Diecezji i innymi księżmi irlandzkimi gdzie są polskie msze święte. Proszę o zaangażowanie w ten nasz pierwszy szczególny jubileusz duszpasterstwa.  JUBILEUSZ 10 - LECIA DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI

 18 LISTOPAD -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

 6. Od około 2 tygodni w Athlone przebywa dwóch bezdomnych polaków, którzy wcześniej mieszkali w Longford.  Można ich spotkać przy Golden Island Shopping Centre.  Pomoc takim osobom nie jest łatwa, ale trzeba naszej solidarności z nimi. Proszę idąc na zakupy zatrzymajmy się na chwilę i porozmawiajmy z nimi. Oni żebrzą ale tak chcą żyć obecnie. Proszę także o niedawanie im jakichkolwiek pieniędzy. Kupmy im coś do jedzenia czy herbatę bo jest już zimno, ale przede wszystkim rozmawiajmy z nimi. Nie są agresywni czy wulgarni. To zagubieni młodzi ludzie i ich styl życia to ich osobisty wybór.

W konkretnej rozmowie ze mną poprosili mnie o pomoc w wynajęciu pokoju, aby mogli zacząć coś nowego. Obiecali płacić za pokój itd. Wobec powyższego proszę o kontakt osobisty ze mną, gdyby ktoś wiedział, że jest możliwość zakwaterowania ich gdzieś tymczasowo. Potrzeba naszej pomocy, ale potrzeba także naszej mądrości w pomocy takim ludziom. Dla jednego z nich jest także potrzebna praca, wiec gdyby ktoś wiedział, że może być przyjęty do jakiejś pracy proszę także o taką informację osobiście do mnie. Pismo Święte uczy nas pomocy mądrej i rozważnej. Jeszcze raz proszę nie dawajmy im pieniędzy, dajmy rozmowę, dajmy kubek ciepłej herbaty czy zupy i pomódlmy się za nich.

7. Rodzicom ochrzczonego dziecka gratuluję cieszenia się nowym życiem w ich wspólnocie domu rodzinnego i dziękuję za piękne świadectwo wiary, jakie dają swoim życiem. Bądźcie proszę dalej osobami złączonymi z Bogiem, bo życie przy Bogu to życie spełnione i życie bogate w momenty spotkań i budowania ciągle nowych pięknych relacji.

Składam także życzenia Kasi i Błażejowi w ich rocznicę zawarcia Sakramentu małżeństwa. Byli pierwszymi, którym spisywałem dokumenty do ślubu. Dziś mają swój czas rocznicy i cieszenia się życiem dwojga swoich dzieci. Bóg zapłać Wam za świadectwo wiary i wspólnotę Waszego dobrego domu. Idźcie proszę dalej i niech Boże błogosławieństwo Was prowadzi i umacnia.

8. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*

* MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI NASZEJ POLSKIEJ SPOŁECZNOŚCI, NASZYCH RODZIN I W NASZYCH OSOBISTYCH INTENCJACH

Film z YouTube

  

********************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -CARRICK-ON-SHANNON  / LONGFORD  - 07 PAŹDZIERNIK 2018

1. Dziś 27 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Niech miesiąc październik jednoczy nas na wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszam do pozostania po mszy świętej aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcam także do naszego prywatnego odmawiania tej wyjątkowej modlitwy Kościoła jaką jest różaniec i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Różaniec zbliża do Boga i wyprasza wiele łask, tym którzy tę modlitwę odmawiają.

3. Kolejna Polska msza święta będzie za dwa tygodnie - 21 PAŹDZIERNIKA:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie internetowej: www.duszpasterstwowathlone.org

4. W NIEDZIELĘ 18 LISTOPADA BEDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZYM DUSZPASTERSTWIE NASZ PIERWSZY JUBILEUSZ- 10 LAT DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI.

W związku z tym wydarzeniem uroczystą mszę świętą odprawi nasz Biskup Francis Dufy w St. Mel's Cathedral w Longford, o godz. 5.00 PM ( 17.00). Po mszy świętej odbędzie się wspólne integracyjne spotkanie w Family Centre w Longford. Już dziś informuję o tym wydarzeniu i serdecznie wszystkich zapraszam w tym dniu do bycia razem i wspólnej modlitwy.

JUBILEUSZ 10 - LECIA NASZEGO DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W DIECEZJI -

18 LISTOPAD -  GODZ. 5.00 PM - LONGFORD ST. MEL'S CATHEDRAL CHURCH & FAMILY CENTRE.

TYLKO LONGFORD_________________________________________________________________

5. W związku z pewnymi przygotowaniami do tego wydarzenia zapraszam radę duszpasterską oraz chór z Longford na krótkie spotkanie po mszy świętej. Spotkanie będzie w zakrystii zaraz po skończonej modlitwie różańcowej.

____________________________________________________________________________________

6. Bóg zapłać drodzy rodacy za dzisiejszą obecność i dar wspólnej modlitwy oraz piękne świadectwo wiary.

Szczęść Boże Ks. Krzysztof Przanowski 

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

* MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA*


Film z YouTube