Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ATHLONE 23 LIPIEC 2017

1. Dziś 16 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W SIERPNIU POLSKA MSZA ŚWIĘTA W ATHLONE BĘDZIE TYLKO  W CZWARTĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA - 27 SIERPNIA O GODZ. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

3. W imieniu własnym oraz całej naszej polskiej społeczności zaangażowanej we wspólnotę Duszpasterstwa Polskiego w Diecezji składam serdeczne słowa podziękowań i wdzięczności dla właścicieli sklepu "ELECTRO DIRECT"  w Athlone. Internetowa aukcja zorganizowana przez wyżej wymienionych właścicieli sklepu to wielki dar dla naszej polskiej społeczności i naszych dzieł podejmowanych w ciągu roku w ramach duszpasterstwa polskiego. Suma zebrana w czasie aukcji wynosi 609 euro i będzie do dyspozycji Rady Duszpasterskiej na podejmowane dzieła dla naszej polskiej społeczności.

Dziękuję jeszcze raz za piękne dzieła, które podejmowane wspólnie jednoczą i dają innym wsparcie. Proszę o sugestie związane z różnymi dziełami, jakie moglibyśmy podjąć w ramach duszpasterstwa polskiego w naszej diecezji.

4. Po raz kolejny przypominam drodzy o niepozostawianiu żadnych rzeczy w samochodach na widocznym miejscu. Sprawdzajmy także czy samochód jest zamknięty gdy idziemy na zakupy itd, W kościele nie zostawiajmy torebki czy innych rzeczy gdy idziemy do komunii św. Proszę zwracajmy także uwagę aby nikt nie wchodził do zakrystii gdy ja spowiadam. Dziś gdy wielu ludzi oszukuje i szuka nieuczciwego zysku musimy wspólnie działać i być czujnymi w obliczu zagrożeń, które nas dotykają. Wspólnie bądźmy czujni i pomagajmy sobie i innym. Także proszę osoby siedzące na końcu Kościoła o przyniesienie koszyczka z tacą i pozostawienie go przy ołtarzu. Ofiary z tacy są przeznaczone na Kościół i zdarzyło że ofiara została skradziona w czasie mszy świętej. Bóg zapłać za pomoc i wspólne dzieła pomagające nam wszystkim.

5. Zaraz po zakończeniu Mszy świętej będzie przy kościele błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia Św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Bądźmy drodzy wdzięczni Bogu za szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie oraz Bożą opiekę nad nami. Pamiętajmy, aby rozpoczynać podróż znakiem krzyża świętego. Kierowców pragnących poświęcić swoje pojazdy proszę o przejście na parking i wskazanie samochodu czy pojazdu do poświęcenia. W czasie poświęcenia pojazdów otrzymamy religijne pamiątki. Niech one nas prowadzą do Boga i pomagają w życiu przeżywanym w prawdzie o Bożej opatrzności i opiece świętych patronów.

6. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy i troskę o Boże życie w nas.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POJAZDÓW


**********************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CARRICK-ON-SHANNON/ LONGFORD  

16 LIPIEC 2017

1. Dziś 15 niedziela zwykła w ciągu roku.

 2. Składam serdeczne słowa podziękowań za obecność w dniu wczorajszym na naszej 4 już pielgrzymce na górę Św. Patryka. Uczestniczyło wspólnie z różnych miejsc naszych placówek duszpasterskich ponad 45 osób. Bóg zapłać za ten trud drogi na górę, podejmowanie pielgrzymiej drogi i wspólne zawierzenie naszej emigracyjnej drogi wstawiennictwu Św. Patryka - patrona Irlandii. Najliczniejszą grupą pielgrzymkową stanowili pielgrzymi z Longford. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za obecność także tym, którzy p prostu byli z nami na pielgrzymce nie wchodząc na górę z powodów zdrowotnych. Ja jako duszpasterz mam radość serca, gdy rożne wspólne dzieła możemy razem przeżywać i nimi się ubogacać.

3. Kolejna Polska Msza Święta będzie 03 Września:

- CARRICK-ON-SHANNON - 2.00 PM (14.00)

- LONGFORD - 5.00 PM (17.00)

W miesiącu sierpniu nie będzie mszy świętej w jęz. polskim w Carrick-on-Shannon i w Longford..

4. W SIERPNIU POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE TYLKO  W ATHLONE W CZWARTĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA - 27 SIERPNIA O GODZ. 4.00 PM (16.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

Wszystkie szczegóły są na stronie: www.duszpasterstwowathlone.org

5. Zaraz po zakończeniu Mszy świętej będzie przy kościele błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia Św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Bądźmy drodzy wdzięczni Bogu za szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie oraz Bożą opiekę nad nami. Pamiętajmy, aby rozpoczynać podróż znakiem krzyża świętego. Kierowców pragnących poświęcić swoje pojazdy proszę o przejście na parking i wskazanie samochodu czy pojazdu do poświęcenia.

6. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy i troskę o Boże życie w nas.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski

( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POJAZDÓW


***********************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -BALLLYMAHON / ATHLONE

09 LIPIEC 2017

1. Dziś 14 niedziela zwykła w ciągu roku.

2. Składam serdeczne słowa podziękowań za obecność w dniu wczorajszym na naszej 4 już pielgrzymce na górę Św. Patryka. Uczestniczyło wspólnie z różnych miejsc naszych placówek duszpasterskich blisko 50 osób. Bóg zapłać za ten trud drogi na górę, podejmowanie pielgrzymiej drogi i wspólne zawierzenie naszej emigracyjnej drogi wstawiennictwu Św. Patryka - patrona Irlandii. Najliczniejszą grupą pielgrzymkową stanowili pielgrzymi z Longford. W Athlone tak dużo nas Polaków a niestety tylko kilka samochodów pojechało z Athlone. Proszę drodzy rodacy budźmy tych, którzy śpią aby nie przespali życia lecz mieli zawsze serca mocne siłą jaką daje Bóg. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za obecność także tym, którzy p prostu byli z nami na pielgrzymce nie wchodząc na górę z powodów zdrowotnych. Ja jako duszpasterz mam radość serca, gdy rożne wspólne dzieła możemy razem przeżywać i nimi się ubogacać.

3. Kolejna Polska Msza Święta będzie 23 lipca:

- ATHLONE GODZ. 4.00 PM (16.00)

- BALLYMAHON - 10 WRZESIEŃ - GODZ. 1.00 PM (13,.00)

Spowiedź odbywa się 30 minut przed mszą świętą.

4. W miesiącu sierpniu nie będzie mszy świętej w jęz. polskim w Ballymahon..

W SIERPNIU POLSKA MSZA ŚWIĘTA BĘDZIE TYLKO  W ATHLONE W CZWARTĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA - 27 SIERPNIA O GODZ. 4.00 PM (16.00)

5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lourdes która będzie we wrześniu z naszego duszpasterstwa zapraszam na krótkie spotkanie informacje zaraz po skończonej mszy świętej.

6. Pragnę podziękować właścicielom sklepu ELECTRO DIRECT z ATHLONE za inicjatywę aukcji internetowej z której dochód zostanie przeznaczony na dzieła podejmowane przez nasze polskie duszpasterstwo. Aukcja trwa na stronie facebook - Polacy w Athlone do dnia 15 lipca br. Bóg zapłać właścicielom sklepu za inicjatywę oraz dzieła wspierające naszą polską społeczność. Zapewniam o modlitwie z mojej strony i składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Bóg zapłać za świadectwo wiary i wspólną naszą modlitwę.

Szczęść Boże.

Ks. Krzysztof Przanowski ( Duszpasterz Polaków w Diecezji)

Film z YouTube